O UPC Česká republika

Naším posláním je přinášet naším zákazníkům možnost připojení se do digitálního světa, objevovat ho, a volně se v něm pohybovat. Jsme největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Naše kabelové sítě jsou v dosahu 1,36 milionu domácností v 370 lokalitách a našich služeb využívá více než půl milionu zákazníků. Jsme rádi, že jsme součástí velké rodiny splečností skupiny Liberty Global – největšího světového kabelového operátora, který obsluhuje 25 miliónů klientů ve 14 zemích. Skupina Liberty Global zahrnuje spotřební značky Virgin Media, UPC, Unitymedia, Kabel BW, Telenet a VTR.

Televizní služby:

Naše digitální televize vám nabízí zážitky s celkově více než stovkou programů, v digitální kvalitě a třiceti programy v nejvyšší HD kvalitě. Postupně zařazujeme nové služby, umožňující sledovat vybrané programy na více zařízeních a v čase, který si vy sami vyberete. Nezáleží na tom, zda jste rádi posloucháte hudbu, jste sportovními fanoušky nebo filmovými nadšenci. Chceme, aby si v našich tematických balíčcích vybral každý z našich stávajících i potenciálních zákazníků.

nový obrázek 

inspirace na http://www.upc.ro/upc-romania/despre-upc/

 
 

Internet:

nový obrázek 

inspirace na http://www.upc.ro/upc-romania/despre-upc/

Náš internet je nejrychlejší v České republice, je stabilní, bezpečný a pořídíte ho u nás za výhodné ceny.

S rychlostí připojení až 240 megabajtů můžete zároveň uskutečňovat videohovory, hrát online hry a třeba sledovat i stahovat filmy. Již žádné trhané přehrávání videa, ani nekonečné stahování nebo čekání na otevření webové stránky. To vám slibujeme!

 
 

Telefonie:

Kromě televize a internetu poskytujeme i služby spojené s telefonováním prostřednictvím pevné linky. S naším telefonem můžete kromě klasických hovorů provozovat i konferenční hovory s více účastníky nebo využívat hlasovou schránku pro záznam zmeškaných hovorů. Mezi další užitečné funkce patří pozdržení nebo přesměrování hovoru, zobrazení čísla volajícího, kontrola odchozích volání, odmítnutí příchozích hovorů ze skrytých čísel nebo identifikace volané stanice.

nový obrázek 

inspirace na http://www.upc.ro/upc-romania/despre-upc/

 
 

Firemní zákazníci:

nový obrázek 

inspirace na http://www.upc.ro/upc-romania/despre-upc/

V roce 2011 jsme vytvořili divizi UPC Business, nabízející komplexní portfolio telekomunikačních služeb. Opíráme se o vlastní špičkovou páteřní síť z optických vláken, která v České republice měří 6000 kilometrů, má více než 900 aktivních uzlů POP a připojení do všech významných národních i mezinárodních telekomunikačních sítí. Díky tomu pokrýváme přibližně 90 % České republiky a vlastní městské sítě ve více než 60 % všech českých měst.

 

Vedle základních služeb jako jsou přístup k Internetu, hlasové služby, umístění a připojení technologií nabízíme velkoobchod i služby s přidanou hodnotou, jako přímé propojení více pracovišť, virtuální pobočkové ústředny, národní i mezinárodní VPN a záložní poštovní servery.

 

Pro zákazníky z řad operátorů pak zajišťujeme zahraniční konektivitu (IP transit), umístění a připojení serverových farem, velkoobchodní hlasovou výměnu, dodávky technického obrazového signálu a pronájmy okruhů. Našim firemním zákazníkům dodáváme i specializovaná řešení šitá na míru individuálním požadavkům.

 
 

Historie UPC:

Pod značkou UPC působíme na českém trhu již téměř 15 let. Celkově naše služby a produkty na českém trhu poskytujeme již 23 let.


  • 4. ledna 1991 - naše společnost vznikla pod původním názvem Cable Plus (Cable+, Kabel Plus, Kabel+)

  • Říjen 1999 - Většinový podíl (99 %) ve společnosti Kabel Plus, a. s. byl odkoupen nizozemskou společností United Pan-Europe Communications N. V. (UPC) od americké společnosti MediaOne International.

  • podzim 2000 - začíná ve své síti nabízet připojení k internetu s využitím protokolu EuroDOCSIS 1.0.1.

  • září 2001 - přejmenovali jsme se na UPC Česká republika. Začínali jsme jako dodavatel analogových televizních programů prostřednictvím kabelové sítě především ve větších městech. Postupem času dochází k přestavbě sítě, díky níž lze po nových optických rozvodech šířit i další služby a navyšovat rychlost internetového připojení.

  • 2007 - do provozu jsme uvedli digitální kabelovou televizi a pevné telefonní linky.

  • 2009 - pokračující modernizace umožňuje skokově zrychlovat internetové připojení, dochází i k utlumování analogové televize. Naše moderní digitální vysílání nabízí vyšší kvalitu příjmu, programy ve vysokém rozlišení a jejich větší výběr.

  • 2010 - naše síť je dostupná již téměř půl druhému milionu klientů. Rozšiřuje naše pokrytí nejen výstavbou nových tras, ale také převzetím menších firem, které využívají podobných technologií. Mezi nejznámější patřily společnosti Dattelkabel, INNET, FORCOM NET, Forcable, Kabelová televize Karviná anebo Karneval Media.

  • 2010 - stáváme se druhým největším poskytovatelem datových služeb firmám.

  • Březen 2011 – přebíráme jednu z největších českých optických sítí - Sloane Park Property Trust, a.s. Vytváříme zároveň divizi pro firemní zákazníky UPC Business, která nabízí kompletní portfolio moderních telekomunikačních služeb a umí připravit i specializovaná řešení podle individuálních požadavků jednotlivých zákazníků.

  • 2014 – Technická podpora 24/7, otevření prvních míst s obsluhou zákazníků


nový obrázek 

inspirace na http://www.upc.ro/upc-romania/despre-upc/