Měření rychlosti internetu

Výslednou rychlost internetu u vás doma nebo v kanceláři není možné z naší strany garantovat, protože celkovou

kvalitu neovlivňuje pouze naše síť.

Jak správně měřit rychlost internetu

Ověřujte rychlost připojení jen za předpokladu, že jsou splněny následující podmínky. V opačném případě nejsou výsledky přesné a je nutné je považovat výsledky pouze za orientační.

 

 • Počítač s moderním a správně nastaveným operačním systémem
 • Připojení k modemu ethernetovým kabelem, nikoliv bezdrátově
 • Zastavené všechny ostatní procesy, které mohou negativně ovlivnit výsledek testu
 • Žádné další připojená zařízení k modemu (jiný počítač, televize, tablet, telefon)

Jak správně měřit rychlost internetu

 1. Zapojení kabelové sítě za modemem
  Lidové rčení radí hledat chybu nejprve u sebe.
  Stejně tak je tomu i v případě, kdy vám nefunguje internetové připojení. Nejprve proto zkontrolujte všechny prvky své místní sítě (neboli LAN – local area network). Pokud ta nebude fungovat na maximální výkon, nedosáhnete rozhodně na maximální rychlost, kterou vám nabízí internetové připojení

  Zjistit více

 2. Bezdrátová síť WiFIKabely již dávno vyšly z módy
  Žijeme v bezdrátovém světě, ale toto pohodlí není rozhodně „zadarmo“. Pokud od svého internetového připojení očekáváte vysokou rychlost a kvalitní výkon, musíte pro to i něco udělat. V této části prozkoumáme možné nástrahy WiFi a jak se jim vyhnout.

  Zjistit více

 3. Počítač, operační systém a webový prohlížeč 
  Některé starší operační systémy Windows nepracují s vyššími rychlostmi internetu dostatečně efektivně. Odchylky v dosažené rychlosti připojení se projevují i při použití rozdílných internetových prohlížečů

  Zjistit více

 

Na smlouvě nebo na vyúčtování můžete zjistit název balíčku, který jste si objednali. Na našich stránkách najdete specifikace jednotlivých tarifů včetně rychlosti stahování (download) a odesílání (upload). Ověřte si, že máte opravdu objednaný balíček nejlépe odpovídající vašim potřebám. V mnoha případech si připlatíte jen velmi malou částku za významné zlepšení rychlosti a zážitku ze všech internetových aktivit, včetně prohlížení náročných stránek plných obrázků a videa.

 

Jakmile znáte přesné specifikace svého tarifu, otestujte si své připojení. Kliknutím na tlačítko Spustit test zahájíte test rychlosti Vašeho připojení. Testujte své připojení častěji a opakovaně, v různou dobu. UPC nepoužívá na své síti agregaci, ale pokud zaznamenáte výrazné výkyvy nebo snížení rychlosti v určitou denní dobu, může to usnadnit řešení problému našim pracovníkům.