Zapojení kabelové sítě za modemem

Lidové rčení radí hledat chybu nejprve u sebe. Stejně tak je tomu i v případě, kdy vám nefunguje internetové připojení. Nejprve proto zkontrolujte všechny prvky své místní sítě (neboli LAN – local area network). Pokud ta nebude fungovat na maximální výkon, nedosáhnete rozhodně na maximální rychlost, kterou vám nabízí internetové připojení UPC.

Máte problém? Restartujte!

Univerzální rada technické podpory na telefonu zní: „Vypněte to (počítač, modem, WiFi router atd.), nechte ho několik vteřin vypnutý a zase ho zapněte.“

Je jedno, zda vytáhnete napájecí kabel nebo použijete-li tlačítko pro vypnutí/zapnutí. Zařízení se restartuje a vy si budete s největší pravděpodobností opět užívat ničím nerušené surfování.

Pokud by nefungoval ani tento postup zkuste podobný postup u ostatních kabelů (ethernet, USB, ...) – odpojte je a zapojte zpět.

 

Problém by měl být odstraněn. Tento postup funguje často i při problémech s rychlostí. V případě potřeby si přečtěte podrobnější návod, jak postupovat, když nefunguje internet.

Používejte kvalitní hardware!

Pro rychlosti nad 40 Mbps je třeba, aby veškerý váš hardware (síťová karta, switch, router, atd.) měl specifikace pro gigabitové rychlosti. Použijte gigabitový ethernetový kabel bez viditelného zalomení nebo pomačkání.