Email a spam

Spam: co je to a co proti spamu mohu dělat?

Spam je nevyžádaná elektronická pošta. Odesílatelé spamu (spammeri) posílají velké množství nevyžádaných e-mailů tisícovkám či milionům lidí zároveň. Často to dělají za komerčním účelem. V těchto emailech upozorňují na nějaký produkt nebo webovou stránku. Odesílání spamu je podle českého práva nezákonné.

 

Jaká je nevýhoda spamu?

 

Spam obtěžuje. Tyto nechtěné emaily zabírají kapacitu Vaší emailové schránky. Vedle toho mohou obsahovat viry nebo spyware.

UPC poskytuje optimální ochranu proti spamu. Pomocí spam filtru budete předcházet příjmu spamů. S programem UPC SmartGuard docílíte ochrany proti spamu.

 

Ochrana proti spamu pomocí spam filtru

 

Ujistěte se, že Vám Váš bezpečnostní program poskytuje ochranu proti spamu, tzv. spam filtr. Spam filtr blokuje nevyžádané emaily. Program UPC SmartGuard Vám tuto ochranu nabízí.
 

Tipy na ochranu proti spamu

Okamžitě smažte spam.

 

Pokud na spam odpovíte, nebo prostřednictvím spamu něco na internetu nakoupíte, povzbudíte spammera v jeho další činnosti. Neotvírejte spam, ani na správu neklikejte, neboť tím můžete aktivovat odkaz, prostřednictvím něhož můžete obdržet další spamy, případně můžete aktivovat vir, který ve Vašem počítači může způsobit škody.

 

Opatrně s Vaší emailovou adresou.

 

Zacházejte opatrně s Vaší emailovou adresou. Posíláte například elektronické blahopřání? V tom případě ale poskytujete svojí emailovou adresu i vlastníkovi webové stránky s blahopřáním, který může Vaší emailovou adresu zneužít. Nezveřejňujte svou emailovou adresu ani na veřejném internetu, diskuzních fórech apod. Spammeři prohledávají celý internet s cílem získat nové a nové emailové adresy.

 

Nereagujte na řetězové emaily.

 

Dostáváte emaily s žádostí, abyste je poslali dalším kamarádům? Nedělejte to. Odesílatelem je často spammer, který hledá nové emailové adresy.

 

Používejte příkazové pole bcc.

 

Posíláte email vícero lide zároveň? Napište jejich emailové adresy do pole "bcc", které se většinou nachází pod polem pro adresu odesílatele a polem. "cc". Díky tomu skryjete emailové adresy příjemců.