Spyware

Spyware: co je to a jak se proti spyware bránit?

Spyware znamená "špionážní software". Tento software sbírá osobní údaje uživatelů počítačů a odesílá je jiným osobám. Uživatelé většinou nezpozorují, že se tak děje.

 

Malware

 

Spyware je formou malware. Malware je souhrnný název pro veškerý zákeřný nebo škodlivý software, jako například viry.

 

Jaké je riziko spyware?

 

Prostřednictvím spyware se mohou dostat Vaše údaje do rokou různých firem, které chtějí vědět, jaké internetové stránky navštěvujete a díky tomu Vám mohou nabízet cílenou reklamu. Spyware však slouží i pro kriminální účely. Podvodníci tak získávají Vaše přihlašovací údaje, například do Vaší emailové schránky.

Tipy na ochranu proti spyware

Předcházejte spyware pomocí firewall a anti-spyware od UPC

 

UPC nabízí software, pomocí něhož je surfování internetu bezpečnější. Pomocí firewallu ochráníme Váš počítač proti virům, počítačovým červům nebo spyware. Pokud se přeci jen spyware dostane do Vašeho počítače, odstraní ho náš anti-spyware. Zvolte si optimální internetovou ochranu pomocí UPC SmartGuard, bezpečnostním balíkem poskytujícím vše v jednom.

 

Aktualizujte svůj anti-spyware program

 

Pro bezpečné surfování po internetu musí být plně aktualizovaný Váš software i Váš operační systém (například Windows), Váš internetový prohlížeč (např. Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome apod.). Pravidelně kontrolujte a instalujte aktualizace pro Váš software. Většina programů Vám instalaci aktualizací nabízí automaticky.

 

Pozor na bezplatný software

 

Odkaz ke stáhnutí software zdarma zní jistě zajímavě, ale buďte obezřetní! Může obsahovat trojského koně, proto stahujte nebo nakupujte software pouze z důvěryhodného zdroje. Odstraňujte spam K spamu bývají někdy připojené přílohy, které mohou obsahovat spyware. Z tohoto důvodu nikdy neotvírejte přílohy e-mailů, kterým nedůvěřujete.