HR novinky v UPC

Vladimíra Chlandová novou HR ředitelkou UPC

Novou ředitelkou oddělení HR ve společnosti UPC Česká republika, s.r.o. se od 1. října 2014 stává Vladimíra Chlandová. Agendu HR přibere ke své současné roli General Counsel, kdy je odpovědná za právní oddělení a komunikaci se státní správou. Vlaďka pro společnost UPC pracuje téměř 16 let a od roku 2000 je uznávanou členkou vedení společnosti. Do UPC přišla z pozice Chief Legal Counsel ve vydavatelství Ringier ČR, a.s. HR agendu převezme po Janu Kuntscherovi, který ze společnosti odešel letos v červenci.

 

Vladimíra Chlandová je zároveň předsedkyní představenstva České asociace elektronických komunikací. Organizace sdružuje největší kabelové komunikační společnosti a alternativní telekomunikační operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice.

 

Vladimíra Chlandová pochází ze západních Čech, vystudovala práva na Univerzitě Karlově. Je vdaná. Volný čas ráda tráví s rodinou a svými dvěma dětmi. Mezi její koníčky patří horská turistika a sportovní střelba.

Na pozici ředitele prodeje přichází do společnosti UPC Peter Novák. Peter přináší do týmu UPC 18 let zkušeností z řízení prodeje ve velkých mezinárodních společnostech. Jedná se o nově vytvořenou pozici, která by měla pomoci zkvalitnit řízení prodejního týmu a navazujících procesů. „Peter přináší do našeho týmu profesionální zkušenosti s řízením prodeje, které potřebujeme k dalšímu zlepšování našich prodejních procesů,“ řekl Jason King, viceprezident pro marketing a prodej, s nímž bude Peter Novák úzce spolupracovat

 

Poslední dva roky pracoval Peter ve společnosti Wrigley jako oblastní ředitel pro Slovensko a část České Republiky.

 

Svoji kariéru začal v roce 1996 ve společnosti Pepsi Cola, kde působil až do roku 2001 na pozici territory development manažera. Od roku 2002 pracoval 4 roky pro společnost Plzeňský prazdroj (dnes na Slovensku Pivovary Topvar), a to na pozici ředitel obchodního a distribučního centra. Po roční pauze ve vlastním podnikání v sektoru HOREKA se v roce 2007 přesunul do společnosti Coca-Cola HBC, kde se vypracoval na pozici ředitele prodeje pro Slovenskou republiku. Od roku 2011 pak už v Praze vedl Česko-Slovenský obchodní tím a také tréninkové oddělení.

 

Peter je ženatý a má dvě děti. Jeho velkým koníčkem je jízda na horském kole a kondiční běh. Je fanouškem seriálu Formule 1 a baví ho fotografování.