Podvodný dotazník, který se vydává za UPC

Vážení zákazníci, v těchto dnech se setkáváme s vašimi dotazy, týkajícími se online dotazníku, který se vám zobrazuje ve vyskakovacím okně internetového prohlížeče. Dotazník vzbuzuje dojem, že jeho zadavatelem je společnost UPC.

Společnost UPC Česká republika, s.r.o. nemá s tímto dotazníkem nic společného a zásadně se od něj distancuje. V žádném případě vám nedoporučujeme na tento dotazník klikat, a ani jej vyplňovat nebo do něj vkládat své osobní údaje či čísla platebních karet.

Jedná se o tzv. phishing. Podle IP adresy vašeho počítače zadavatel dotazníku může poznat, odkud se tazatel připojuje. Následně dotazník napojí na poskytovatele internetového připojení (v tomto případě uvádí UPC Ceska Republica, s.r.o.).

Zákaznické průzkumy společnosti UPC jsou vždy zasílány pouze emailem na vámi uvedenou emailovou adresu u UPC. Emailové adresy, ze kterých odcházejí zákaznické průzkumy UPC jsou dvě: noreply@qemailserver.com a upc.cz@email.upc.cz.

V tuto chvíli podnikáme opatření a právní kroky, aby bylo provozování phishing stránek, které zneužívají dobrého jména společnosti UPC Česká republika, s.r.o. ukončeno.

Děkujeme za pochopení.

Vaše UPC