O Liberty Global

Mateřská společnost
Liberty Global

Liberty Global je největší světový mezinárodní poskytovatel kabelových služeb, působící ve více než 30 zemích v Evropě, Latinské Americe a Karibiku. Společnost Liberty Global provozuje nejmodernější širokopásmové komunikační sítě a inovativní technologické platformy, díky nimž spojuje 29 milionů zákazníků, využívajících více než 60 milionů televizních, internetových a telefonních služeb. Poskytuje také mobilní služby pro více než 10 milionů zákazníků, a WiFi služby prostřednictvím 7 milionů přístupových bodů.

 

Operace společnosti Liberty Global jsou v současnosti orientované na dvě skupiny: Liberty Global Group (burzovní index NASDAQ: LBTYA, LBTYB a LBTYK), který se zaměřuje na evropské aktivity společnosti, a Lilac Group (NASDAQ: LILA a LILAK, OTC Link: LILAB) , který zahrnuje aktivity společnosti v Latinské Americe a Karibiku.  

Liberty Global působí v 12 evropských zemích, kde jeho operace zahrnují značky Virgin Media, Ziggy, Unitymedia, Telenet a UPC. Skupina Lilac působí ve více než 20 zemích v Latiské Americe a Karibské oblasti, kde její operace zahrnují značky VTR, Flow, Liberty, Mas Movil a BTC. Součástí aktivit Lilac je také provozování podmořské optické sítě napříč regionem na 30 trzích.

Více informací o Liberty Global najdete na stránce www.libertyglobal.com