Unikátní sdílená Wi-Fi síť od UPC odstartuje pilotem v Plzni

/Praha, 15. dubna 2015/ Zkušební provoz sdílené Wi-Fi sítě Wi-Free probíhá v Plzni od 15. dubna do konce května. Do testu se zapojí více než 10 000 uživatelů. Wi-Free umožňuje připojení mobilních zařízení k sekundární Wi-Fi síti v domácnostech s UPC modemem, což především návštěvám umožní rychlý a snadný přístup k internetu. Služba je zdarma dostupná zákazníkům UPC s vysokorychlostním internetem. Ostatní české domácnosti budou do Wi-Free připojovány postupně v průběhu roku.

Na návštěvě už nemusíte pátrat po heslu k Wi-Fi nebo čerpat mobilní data

„Wi-Free je jedinečná služba, která umožní připojení na Wi-Fi například na návštěvě u vašich kamarádů, známých nebo jinde v dosahu UPC Wi-Free modemů. Vaše mobilní zařízení využije oddělenou Wi-Fi síť. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním loginem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu,“ popisuje princip sdílené Wi-Fi sítě od UPC ředitel segmentového marketingu Jan Kohout.

Wi-Free = automatické a bezpečné připojení k internetu

Díky spojení vysokorychlostního internetu od UPC a služby Wi-Free vzniká unikátní Wi-Fi síť pro všechny plzeňské zákazníky internetu od UPC. Wi-Free je nezávislá a oddělená od domácí Wi-Fi sítě a jejím užíváním nedochází ke snížení šíře vyhrazeného přenosového pásma. Tím, že odpadne nutnost sdílet heslo k domácí Wi-Fi síti, zůstává zachována i bezpečnost sítě. Nová oddělená Wi-Fi síť na modemu umožní návštěvám automatické připojení ke spolehlivému a bezplatnému internetu.

Wi-Free umožní připojení až pěti mobilních zařízení

Druhá Wi-Fi síť automaticky umožní zabezpečený a rychlý přístup k internetu o rychlosti až 10 Mbit/s u downloadu a 2 Mbit/s u uploadu. Bezproblémové tak bude klasické surfování, komunikace na sociálních sítích nebo sledování mobilní televize Horizon Go. Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními. V pilotním provozu v Plzni umožní přístup k UPC Wi-Free zařízení s označením TC7200 a EPC3925. Postupně budou do provozu uváděny další typy modemů s technologií ED 3.0 Wi-Fi.