Tiskové zprávy > 2017 > Tisková zpráva

 

 
 

Investice společnosti UPC jsou významnou podporou pro spotřebitele a podniky

Oxera report: Celkový sociální přínos investicí společnosti UPC do širokopásmové infrastruktury v České republice za uplynulé čtyři roky představuje hodnotu téměř 6,9 miliard Kč

Praha 29. 6. 2017 – Celkový sociální přínos investicí společnosti UPC do širokopásmové infrastruktury v České republice, za období od začátku roku 2013 do konce prvního čtvrtletí 2017, představuje hodnotu téměř 6,9 miliard Kč. Vyplývá to z nezávislého mezinárodního průzkumu, který v uvedeném období pro společnost Liberty Global, mateřskou společnost UPC, realizovala společnost Oxera Consulting.

Analýza ekonomů Oxera Consulting zkoumala ekonomický dopad investicí společnosti Liberty Global, a jejích poboček v jednotlivých evropských zemích, na širokopásmovou infrastrukturu od začátku roku 2013 do konce dubna 2017. Oxera report odhaduje ekonomický přínos společnosti UPC v České republice na téměř 6,9 miliard Kč, včetně rychlostních výhod pro zákazníky v hodnotě 5,536 miliard Kč prostřednictvím přístupu k většímu rozsahu a kvalitě internetových služeb. Vznikly též výhody z produktivity v hodnotě přes 1,075 miliard Kč, díky zvýšení produktivity malých podniků a živnostníků, a cenové benefity v hodnotě 26 miliónů Kč díky lepšímu propojení a zvýšenému cenovému přínosu.

Díky budování super-rychlého širokopásmového připojení budeme schopni poskytnout našim zákazníkům maximální zkušenosti s využíváním našich služeb nejen dnes, ale i v budoucnu. Proto společnost UPC jako součást společnosti Liberty Global, největšího světového poskytovatele kabelových služeb, považuje za jednu z našich priorit výstavbu a rozšíření stabilní a super-rychlé sítě. Jsem rád, že tyto investice a inovace přinášejí také významné a velmi pozitivní ekonomické a sociální výhody v zemích, kde společnost UPC působí,” uvedl Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika.

Report analytiků Oxera Consulting navazuje na spuštění iniciativy GIGAWorld, prostřednictvím které chce společnost Liberty Global přinést gigabitové internetové rychlosti do evropských zemí, ve kterých dlouhodobě působí. Do tzv. „GIGAReady“ optické sítě provozované společností Liberty Global má přístup téměř 50 miliónů evropských domácností, a další milióny domácností přibydou v rámci pokračující velké síťové expanze, kterou Liberty Global ohlásila v listopadu minulého roku.

Jaroslav Kolár
Tiskový mluvčí CZ, SK
Tel.: +421 911 911 422
jkolar@upc.sk