Podporuje síť UPC internetový protokol verze 6 (IPv6)?

Co je to IPv6?
IPv6 (internetový protokol, verze 6) je nová generace čísel internetového protokolu a jedná se v podstatě o vylepšení IP verze 4 (IPv4). Internetový protokol – běžně nazývaný IP – je sada dohodnutých norem, které stanoví způsob, jakým internet funguje. Byl oficiálně zaveden v roce 1982 a zajišťuje, aby technická pravidla, na kterých je internet založen, byla po celém světě stejná. Základ IPv6 je stejný jako základ IPv4 – zařízení mohou IPv6 využívat jako zdrojové a cílové adresy pro posílání paketů po síti.

O co jde v záležitosti s IPv6?
Čísla v rámci IPv4 docházejí, především proto, že dnes používá internet mnohem více lidí, než kdo kdy předpokládal, a to způsobem, který byl dříve nepředstavitelný – například pro stahování videí, chatování, e-mailování apod. Proto je zapotřebí více IP adres.

Pracuje Liberty Global/UPC na zavedení IPv6?
Ano, Liberty Global/UPC začala na IPv6 pracovat před několika lety – přibližně v době, kdy začalo být zřejmé, že počet adres IPv4 je nedostatečný.

Proč UPC zavádí IPv6?
Začíná být nedostatek adres IP v rámci IPv4 – samotná Liberty Global/UPC se však s tímto problémem bezprostředně nepotýká.

Existují nějaké problémy v souvislosti se zaváděním IPv6 pro Liberty Global/UPC?
Ne.

Mohlo by se stát, že by zákazníci nemohli používat své počítače, pokud by se Liberty Global/UPC zpozdila se zavedením IPv6
Způsob zavedení IPv6, který si Liberty Global/UPC zvolila, bude podporovat IP adresy v4 i IP adresy v6 a služby ve stejné infrastruktuře, takže dnes i v budoucnu budou podporována všechna zařízení.

Jaké důsledky by měla prodleva v zavedení IPv6 pro zákazníky?
žádné – všechna zařízení orientovaná na spotřebitele jsou kompatibilní s IPv4.

Odškodnila by Liberty Global/UPC své zákazníky, kdyby IPv6 nebyl zaveden včas?
Do velmi značné míry je výměna protokolu IPv4 protokolem IPv6 záležitostí poskytovatelů internetových služeb – a nemá žádný přímý dopad na zákazníky, proto by odškodnění nebylo nijak relevantní.

Jaké náklady vynaloží Liberty Global/UPC na zavedení IPv6?
Žádné velké náklady to nebudou, protože Liberty Global/UPC pořizuje hardware, software a vybavení sítě vhodné pro IPv6 již celá léta.

Budou nadále fungovat všechny ostatní služby (antivirus, e-mail atd.), až bude zaveden IPv6?
Ano – nezpůsobí to přerušení žádné služby. Způsob zavedení IPv6, který Liberty Global/UPC zvolila, bude podporovat IP adresy v4 a v6 a služby ve stejné infrastruktuře.

Přinese zavedení IPv6 zákazníkům UPC nějaké konkrétní výhody?
Zavedení nepřinese žádné přímé výhody – dlouhodobější výhodou pro zákazníky je to, že jakékoli zařízení v domácnosti zákazníka by mohlo získat unikátní IP adresu – což by mohlo umožnit přímou komunikaci s těmito zařízeními (například s lednicí nebo kávovarem).

Bude připojení přes UPC stabilnější poté, co Liberty Global/UPC zavede IPv6?
Neočekává se, že by zavedení IPv6 mělo nějaký vliv na stabilitu sítě.

 
 

Pomohla Vám tato odpověď?

  1. Prosím vyberte odpověď
  2. Tento formulář slouží pro zpětnou vazbu. Na dotazy přes tento formulář nebude odpovídáno