Návod pro připojení zařízení s iOS k síti UPC Wi-Free

Vzhledem k tomu, že způsob nastavení připojení k UPC Wi-Free se na tabletu a smartphonu s iOS od sebe zásadně neliší, připravili jsme pro Vás sjednocený návod pro oba přístroje. Pro ilustraci jsme zvolili prostředí ze zařízení iPhone, proto se vzhled a rozmístění ikon nebo jednotlivé položky na obrázcích nemusejí přesně shodovat s iPadem, ale princip postupu zůstává prakticky stejný. Některé odlišnosti lze zaznamenat též v závislosti na používané verzi operačního systému.

1. Klepněte na ploše na ikonu Nastavení

 
 

2. Zapněte Wi-Fi adaptér a vyhledejte síť

 

Klepnutím na posuvný vypínač v horní části obrazovky zapnete na Vašem zařízení Wi-Fi adaptér (zapnutí je indikováno zeleným podbarvením tlačítka). Po několika vteřinách se objeví seznam dostupných bezdrátových sítí ve Vašem okolí. Z nich vyberte položku s názvem UPC Wi-Free.

 

Tip: Na iPadu je volba Wi-Fi a přehled sítí rozdělen do dvou oken vedle sebe. Pokud UPC Wi-Free v seznamu dostupných Wi-Fi sítí na Vašem zařízení nevidíte, je možné, že se ve Vašem okolí nenachází žádný UPC klient, který ji má na svém modemu aktivovanou, nebo je od Vás příliš daleko. Vyzkoušejte změnit svoji polohu a postup od začátku zopakujte, případně využijte automatický instalátor na konci tohoto návodu.

 
 

3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo

 

Na řádek vedle položky Uživatel zadejte e-mailovou adresu, pomocí níž se přihlašujete do samoobsluhy Moje UPC, a pod něj vepište heslo, které jste si vytvořili při aktivaci služby Wi-Free. Během psaní hesla se znaky budou nahrazovat tečkami. Po dokončení pokračujte tlačítkem Dále dole.

 

Tip: Nezapomeňte, že heslo pro službu Wi-Free není totožné s heslem do samoobsluhy Moje UPC. Při psaní je nutné respektovat malá a velká písmena přesně podle toho, jak jste si heslo pro službu vytvořili. Jestliže si na něj nevzpomínáte, můžete ho v Moje UPC jednoduše změnit. Úprava je platná okamžitě.

 
 

4. Potvrďte certifikát

 

Klepnutím na volbu Důvěřovat (nebo u starších verzí iOS na tlačítko Přijmout) dokončíte nastavení připojení.

 
 

5. Zkontrolujte připojení

 

O tom, že jste celý postup úspěšně zvládli, se po chvíli přesvědčíte v konečném kroku dle obrázku – jste-li připojeni, zobrazí se u sítě UPC Wi-Free v přehledu symbol háčku. Nyní můžete začít využívat připojení k internetu obvyklým způsobem.

 

Tip: Pokud se zařízení pokouší k síti vícekrát neúspěšně připojit, je možné, že již bylo pro tento přístupový bod UPC Wi-Free dosaženo maximálního počtu pěti připojených zařízení z okolí. Vyzkoušejte se v tomto případě připojit později nebo na jiném místě.

 
 

Tip: Stáhněte si iOS profil pro nastavení zařízení v nedostupnosti UPC Wi-Free sítě: