Návod pro připojení zařízení s Mac OS k síti UPC Wi-Free

1. Klepněte na ploše na ikonu s Wi-Fi

 
 

2. Vyberte síť UPC Wi-Free

 

Najděte v seznamu požadovanou síť a klikněte na ni.

 

Tip: Jestliže se seznam Wi-Fi sítí nezobrazuje, je možné, že je bezdrátový adaptér vypnutý, v horní části menu ho zapněte a vyčkejte pár vteřin. Pokud UPC Wi-Free v seznamu dostupných Wi-Fi sítí na Vašem zařízení nevidíte, je možné, že se ve Vašem okolí nenachází žádný UPC klient, který ji má na svém modemu aktivovanou, nebo je od Vás příliš daleko. Vyzkoušejte změnit svoji polohu a postup od začátku zopakujte.

 
 

3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo

 

Do okna uprostřed obrazovky na řádek vedle položky Uživatel zadejte e-mailovou adresu, pomocí níž se přihlašujete do samoobsluhy Moje UPC, a pod něj vepište heslo, které jste si vytvořili při aktivaci služby Wi-Free. Během psaní hesla se znaky budou nahrazovat tečkami. Po dokončení pokračujte tlačítkem Připojit.

 

Tip: Nezapomeňte, že heslo pro službu Wi-Free není totožné s heslem do samoobsluhy Moje UPC. Při psaní je nutné respektovat malá a velká písmena přesně podle toho, jak jste si heslo pro službu vytvořili. Jestliže si na něj nevzpomínáte, můžete ho v Moje UPC jednoduše změnit. Úprava je platná okamžitě. Zaškrtnutí volby Zapamatovat si tuto síť zabezpečí automatické připojení k Wi-Free pokaždé, bude-li v okolí síť dostupná.

 
 

4. Potvrďte certifikát

 

Klepnutím na volbu POKRAČOVAT potvrďte zabezpečení připojení certifikátem UPC.

 
 

5. Zadejte heslo administrátora Vašeho Macbooku

 

Abyste mohli úspěšně dokončit instalaci certifikátu UPC pro připojení k Wi-Free, vyzve Vás počítač k zadání administrátorského hesla, které vepište na řádek Heslo, a poté dokončete nastavení sítě kliknutím na tlačítko Aktualizovat nastavení.

 
 

6. Zkontrolujte připojení

 

Kliknutím na ikonu Wi-Fi (podobně jako v bodu 1) se můžete přesvědčit, že jste k síti UPC Wi-Free připojeni. Pokud jste postup úspěšně provedli, u názvu sítě se objeví symbol háčku. Poté můžete začít využívat připojení k internetu obvyklým způsobem.