Návod pro připojení zařízení s Windows 10 Mobile k síti UPC Wi-Free

1. Zobrazte nabídku Všechna nastavení

 

Tažením horní lišty prstem shora dolů na displeji telefonu vyvoláte rychlou nabídku, v ní zvolte položku Všechna nastavení.

 
 

2. Vyberte možnost Síť a bezdrátové připojení

 

 
 

3. Dále zvolte položku Wi-Fi

 

 
 

4. Zapněte Wi-Fi adaptér Vašeho telefonu

 

Aby se Vám zobrazily Wi-Fi sítě dostupné ve Vašem okolí, je třeba v horní části menu u položky Wi-Fi klepnutím zapnout bezdrátový adaptér Wi-Fi ve Vašem telefonu. Táhlo u položky zezelená a adaptér se zapne, po chvíli se vyobrazí seznam bezdrátových sítí v okolí. Pokud je dle obrázku již Wi-Fi zapnutá, můžete tento bod přeskočit.

 
 

5. V přehledu najděte síť UPC Wi-Free a připojte se

 

Kliknutím na název UPC Wi-Free vyberete síť a připojení potvrdíte kliknutím na volbu Připojit. Volbu Připojovat automaticky doporučujeme ponechat nezaškrtnutou, aby se Váš telefon nepřipojoval do této sítě sám i na místech, kde je k dispozici jiná Wi-Fi s vyšší nesdílenou přenosovou rychlostí.

 

Tip: Pokud UPC Wi-Free v seznamu dostupných Wi-Fi sítí na Vašem zařízení nevidíte, je možné, že se ve Vašem okolí nenachází žádný UPC klient, který ji má na svém modemu aktivovanou, nebo je od Vás příliš daleko. Vyzkoušejte změnit svoji polohu a postup opakujte.

 
 

6. Zobrazí se okno pro zadání přístupových údajů k síti

 

Do řádku Uživatelské jméno zadejte e-mailovou adresu, pomocí níž se přihlašujete do zákaznického portálu Moje UPC, a pod ně vepište heslo, které jste si vytvořili při aktivaci služby Wi-Free. Během vepisování se znaky budou nahrazovat tečkami. Připojení k síti poté zahájíte tlačítkem OK.

 

Tip: Nezapomeňte, že heslo pro službu Wi-Free není totožné s heslem do samoobsluhy Moje UPC. Při psaní je nutné respektovat malá a velká písmena přesně tak, jak jste si heslo pro službu vytvořili. Jestliže si na něj nevzpomínáte, můžete ho v Moje UPC jednoduše změnit. Úprava je platná okamžitě.

 
 

7. Potvrďte připojení k síti

 

V některých případech Vás může zařízení vyzvat k potvrzení připojení, které provedete klepnutím na tlačítko Připojit. Pokud se takové okno nezobrazilo, můžete tento krok vynechat.

 
 

8. Zkontrolujte připojení

 

O tom, že jste celý postup úspěšně zvládli, se přesvědčíte v konečném kroku dle obrázku. Je-li vše v pořádku, můžete nastavení opustit stiskem tlačítka se symbolem systému Windows v dolní části obrazovky.

 

Tip: Pokud se zařízení pokouší k síti vícekrát neúspěšně připojit, je možné, že již bylo pro tento přístupový bod UPC Wi-Free dosaženo maximálního počtu pěti připojených zařízení v okolí. Vyzkoušejte se v tomto případě připojit později nebo na jiném místě.