Návod pro připojení zařízení s MS Windows 7/Vista k síti UPC Wi-Free

Windows 7 a Windows Vista jsou nejnižší podporované verze operačního systému Windows pro účely připojení k síti UPC Wi-Free, máte-li starší operační systém, nemusí se postup zdařit, doporučujeme v tomto případě provést aktualizaci na některou z novějších verzí.

 

V následujících krocích vycházíme z prostředí operačního systému Windows 7, pokud využíváte Windows Vista, mohou se některé položky mírně lišit, ale princip v nastavení připojení zůstává stejný.

 

Tip: Pro zachování vyšší úrovně bezpečnosti v zařízeních s operačním systémem Windows 7/Vista doporučujeme dodržet všechny kroky postupu včetně instalace certifikátu, tím zvýšíte Vaši bezpečnost během surfování.

Nainstalujte si bezpečnostní certifikát

1. Stáhněte a otevřete certifikát

 

Kliknutím na obrázek zahájíte stažení certifikátu do uložiště Vašeho zařízení. O dokončení stahování se zobrazí notifikační zpráva (její umístění na obrazovce a vzhled závisí na použitém internetovém prohlížeči). Klepnutím na ni spustíte import certifikátu nebo ho otevřete z umístění pro stažené soubory na Vašem lokálním pevném disku.

 
 

2. Zvolte instalaci certifikátu

 

Kliknutím na tlačítko Nainstalovat certifikát zahájíte import certifikátu do Vašeho počítače.

 
 

3. Potvrďte instalaci v Průvodci

 

Otevře se okno Průvodce importem certifikátu, v něm pokračujte stisknutím volby Další.

 
 

4. Vyberte umístění pro uložení certifikátu

 

V průvodci zvolte Všechny certifikáty umístit v následujícím úložišti a klikněte na tlačítko Procházet. Poté vyberte jako uložiště položku Důvěryhodné kořenové certifikační autority a potvrďte tlačítkem OK. Nakonec v Průvodci pokračujte kliknutím na volbu Další.

 
 

5. Ukončete Průvodce importem

 

Tlačítkem Dokončit potvrdíte další krok a uzavře se okno s Průvodcem.

 
 

6. Potvrďte bezpečnostní hlášení

 

Stisknutím tlačítka „Ano“ v tomto kroku potvrdíte instalaci certifikátu do Vašeho počítače.

 
 

7. Dokončete import certifikátu

 

Hlášení o úspěšném dokončení importu zavřete tlačítkem OK a následně stejným způsobem uzavřete i kartu Certifikát. Tímto krokem je celý proces u konce.

 
 

Nastavte připojení k síti UPC Wi-Free

1. Klikněte na ikonu Wi-Fi na liště vpravo dole

 
 

2. V přehledu najděte síť s názvem UPC Wi-Free a připojte se

 

Klepnutím na název sítě UPC Wi-Free rozbalíte další možnosti, kliknutím na tlačítko Připojit zahájíte proces připojování. Volbu Připojovat automaticky doporučujeme ponechat nezaškrtnutou, aby se Váš telefon nepřipojoval do této sítě sám i na místech, kde je k dispozici jiná Wi-Fi s vyšší nesdílenou přenosovou rychlostí.

 

Tip: Pokud UPC Wi-Free v seznamu dostupných Wi-Fi sítí na Vašem zařízení nevidíte, je možné, že se ve Vašem okolí nenachází žádný UPC klient, který ji má na svém modemu aktivovanou, nebo je od Vás příliš daleko. Vyzkoušejte změnit svoji polohu a postup od začátku zopakujte.

 
 

3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo

 

Do řádku Uživatelské jméno zadejte e-mailovou adresu, pomocí níž se přihlašujete do samoobsluhy Moje UPC, a pod něj vepište heslo, které jste si vytvořili při aktivaci služby Wi-Free. Během psaní hesla se znaky budou nahrazovat tečkami. Připojení k síti poté zahájíte tlačítkem OK.

 

Tip: Nezapomeňte, že heslo pro službu Wi-Free není totožné s heslem do samoobsluhy Moje UPC. Při psaní je nutné respektovat malá a velká písmena přesně podle toho, jak jste si heslo pro službu vytvořili. Jestliže si na něj nevzpomínáte, můžete ho v Moje UPC jednoduše změnit. Úprava je platná okamžitě.

 
 

4. Zkontrolujte připojení

 

Zobrazuje-li se u sítě UPC Wi-Free stav „Připojeno“, můžete začít využívat připojení k internetu obvyklým způsobem. Na závěr procesu můžete být operačním systémem ještě vyzváni k podrobnějšímu nastavení typu sítě – doporučujeme zvolit typ „Veřejná“.

 

Tip: Pokud se zařízení pokouší k síti vícekrát neúspěšně připojit, je možné, že již bylo pro tento přístupový bod UPC Wi-Free dosaženo maximálního počtu pěti připojených zařízení z okolí. Vyzkoušejte se v tomto případě připojit později nebo na jiném místě. Pokud se postup i tak nedaří dokončit z důvodů na straně operačního systému (chybové hlášky Windows), můžete vyzkoušet náš instalátor pro Wi-Free a postup zopakovat.