NÁVOD: PŘEPNUTÍ MODEMU DO BRIDGE (MOST)

Přepnutí modemu do režimu bridge využijete zvláště v případech, kdy chcete za náš modem připojit vlastní router nebo potřebujete zajistit správné přiřazení pevné IP adresy na vlastní zařízení. Naopak pokud připojujete za UPC modem více jak 4 vlastní zařízení (po Wi-Fi nebo ethernetovém kabelu), může činit připojení k internetu problémy. Tehdy se vyplatí využívat režim router.

1. Připojte se k modemu ethernetovým kabelem

 
 

2. Do adresního řádku v prohlížeči zadejte: 192.168.0.1

 

Zadejte heslo, které jste si zvolili při první konfiguraci modemu. Pokud ke změně hesla nedošlo, vepište číselný PIN ze štítku umístěného vespod modemu z kolonky Settings password.

 

Ukázala se Vám obrazovka s jiným obsahem? Pravděpodobně jste do modemu ještě nepřistupovali. Podívejte se na návod k prvnímu přihlášení a poté se můžete vrátit zpět na tuto stránku.

 

 
 

3. Klikněte na položku Režim modemu

 

 

 
 

4. Vyberte režim modemu

 

Pokud chcete, aby se modem choval jako bridge/most (tzn. pokud chcete využívat vlastní router) zaškrtněte položku Zapnout režim Modem.


Pokud chcete, aby se modem choval jako router (tzn. vysílal Wi-Fi a směřoval požadavky na počítač, tablet nebo mobil), vyberte položku Zapnout režim Router.

 

Nastavení dokončíte stisknutím tlačítka Použít změny.