NÁVOD: ZMĚNA NÁZVU WI-FI SÍTĚ A HESLA

Z důvodu zvýšení zabezpečení Vaší domácí bezdrátové sítě doporučujeme pravidelně na Mediaboxu měnit hesla k Wi-Fi sítím a jejich názvy (tzv. SSID). Následující návod použijte zvláště tehdy, pokud jste prováděli tovární nastavení (RESET) modemové části, případně jste set-top box dostali nově od technika nebo byla právě provedena výměna zařízení.

1. Připojte se k modemu ethernetovým kabelem

 
 

2. Do adresního řádku v prohlížeči zadejte: 192.168.1.1

 

V okénku, které se následně objeví, se přihlaste pomocí uživatelského jména admin a hesla admin.

 
 

3. Klikněte na položku WIRELESS

 

Poté vyberte z levého menu položku Radio umístěnou pod nadpisem 2.4GHz.

 

 
 

4. Na řádku označeném SSID je možno změnit název bezdrátové Wi-Fi sítě

 

Případné změny nezapomeňte uložit stisknutím modrého tlačítka Save níže na stránce.

 

 
 

5. V levém menu o položku níže vyberte položku Security

 

Na řádku Passphrase můžete změnit heslo ke zvolené Wi-Fi síti, stačí přepsat stávající údaj symbolizovaný tečkami. Nové heslo poté přepište ještě jednou do řádku Retype Passphrase. Případné změny uložte tlačítkem Save.

 

Tip: Volte silná hesla kombinováním malých a velkých písmen, speciálních znaků (*_@ apod.) a číslic. Nejnižší povolený počet znaků je 8. Čím delší heslo, tím lepší zabezpečení bezdrátové sítě. Pro zajištění dostatečné bezpečnosti doporučujeme celý postup opakovat i pro 5GHz Wi-Fi síť, která je automaticky vysílána společně. Zvolte ale jiný název sítě než v případě 2,4 GHz Wi-Fi. Kroky postupu se shodují, potřebné položky naleznete v levém menu pod nadpisem 5GHz.