NÁVOD: AKTIVACE 5 GHZ WI-FI PÁSMA

Modem Ubee EVW3226 umožňuje nastavení modernějšího 5GHz vysílacího pásma Wi-Fi, které využijete zejména v místech, kde běžná 2,4GHz bezdrátová síť vykazuje velmi nízkou rychlost nebo časté výpadky způsobené přítomností většího počtu Wi-Fi sítí ve Vašem okolí nebo požadujete vyšší nároky na stabilitu a rychlost připojení.

 

Modem nepracuje v tzv. „duálním režimu“. V případě, že provedete změnu podle následujícího postupu, je možné, že pro některá Vaše přijímací zařízení (telefony, tablety, notebooky, herní konzole aj.) nebude Vaše domácí bezdrátová síť k dispozici. Doporučujeme tedy ověřit, zda Vaše zařízení umí v tomto pásmu pracovat, u technické podpory výrobce, v případě počítačů s Windows 7 nebo novějším operačním systémem můžete využít našeho průvodce.

1. Připojte se k modemu ethernetovým kabelem

 
 

2. Do adresního řádku v prohlížeči zadejte: 192.168.0.1

 

 
 

3. Zadejte přihlašovací údaje

 

V okénku, které se následně objeví, se přihlaste pomocí uživatelského jména admin a hesla admin.

Stiskněte tlačítko Přihlásit

 

 
 

4. Klikněte na horní liště na položku BEZDRÁTOVÉ PŘIPOJENÍ

 

 
 

5. V levém menu klikněte na možnost Rádio pod položkou 5 GHz

 

Na řádku Povolit pak vyberte z roletky položku Povoleno, poté vlevo dole na stránce klikněte na Uložit a vyčkejte několik minut na dokončení nastavení modemu.

 
 

Důležité: 5GHz síť má jiný název i heslo, tyto údaje naleznete i na štítku umístěném na základně modemu, pro přečtení je potřeba otočit modem dnem vzhůru. Pokud na svém zařízení tuto Wi-Fi síť nevidíte a do menu modemu se Vám nedaří přihlásit, proveďte tovární nastavení modemu. Do tlačítka RESET na jeho zadním panelu zasuňte například propisku a podržte přibližně 30 vteřin do rozblikání modemu. Poté vyčkejte přibližně 5 minut,modem bude mít obnoveno původní nastavení.