Obecné informace k zařízení

Modelové označení: DMC7002KLG (označení na štítku zařízení).


Zařazení: kabelový modem EURO DOCSIS® 3.0 WIFI EMTA a HD nahrávací set-top box 2v1 s integrovaným úložištěm pro záznamy vysílání (HDD), 4 aktivní SD/HD tunery s virtuálním dekódováním předplacených kanálů (bez potřeby Conax karty), bezdrátový přístupový bod IEEE 802.11b/g/n/ac, síť 2,4 GHz/5 GHz (dual band).


Konektory zadního panelu: 2x Ethernet 10/100/1000 (konektory 2x RJ-45 pro přístup k internetu), 1x RJ-11 pro telefon, 1x konektor koaxiálního kabelu, 1x SD OUT 10pin analogový audio/video výstup, 2x CINCH R/L audio výstup (volitelné), 1x optický S/PDIF výstup (volitelné), 1x HDMI digitální výstup, stejnosměrný vstup DC 12 V, max. 5 A.


USB port: USB 2.0 a slot pro SC karty (pouze pro servisní účely,  pro standardní využití nejsou port a slot konfigurovány).


Rozměry zařízení bez příslušenství: 251/78/242 (š/v/h v mm).

 

Přední panel: 1x zelená kontrolka zapnuté Wi-Fi, 1x červená kontrolka k indikaci probíhajícího nahrávání, 1x provozní kontrolka na vypínacím tlačítku (barevně proměnlivé podsvícení), tlačítko zapnuto/vypnuto, tlačítka pro ruční přepínání kanálů („+“ a „-“).

 

Příslušenství v balení se set-top boxem: 1x ethernet kabel Cat5e (cca 1,5 m), 1x anténní (koaxiální) kabel, 1x HDMI kabel, 1x napájecí adaptér 12 V, dálkový ovladač, 2x AAA baterie pro dálkový ovladač, příručka pro samoinstalaci, uživatelský manuál. Redukci SCART-DIN pro připojení ke SCART vstupu do starších modelů televizorů je nutné doobjednat ideálně před instalací zařízení. Další informace o doporučené kabeláži jsou publikovány ve zvláštním článku.

 

Upozornění: HD DVR Mediabox nelze odkoupit a jeho distribuce do pronájmu byla ukončena k 1. 1. 2020. Set-top box u aktivních účastnických smluv není možné získat ani výměnou za jiné pronajímané UPC zařízení (např. HD Mediabox, CA modul nebo starší set-top boxy). Stávajícím zákazníkům využívajícím HD DVR Mediabox poskytujeme běžnou technickou podporu. Noví zájemcům již set-top box nabídnout nemůžeme.

 
 

Údaje o napájení a spotřebě:


Napájecí napětí: 230 V (AC).
Průměrný příkon při zapnuté Wi-Fi a set-top boxu: 23 W.
Průměrný příkon při vypnuté Wi-Fi a zapnutém set-top boxu: 18 W.
Průměrný příkon při zapnuté Wi-Fi a vypnutém set-top boxu: 21,6 W.
Průměrný příkon při vypnuté Wi-Fi a vypnutém set-top boxu: 16 W.
Průměrný příkon při vypnutém zařízení zadní vypínací kolébkou: 0,13 W.
Adapter AC/DC: 60 W 12 V DC/5 A.

 
 

Další doporučené technické parametry:

 

Anténní (koaxiální) kabel:
Ideální je umístit HD DVR Mediabox co nejblíže účastnické zásuvce UPC, pokud to není možné, doporučuje se maximální délka kabelu mezi účastnickou zásuvkou a zařízením cca 7-10 m, rezervu v délce je vhodné volit tak, aby nebyla nadbývající část koaxiálu stočená do smyčky. Lze použít i vlastní anténní kabel 75 Ω, který je opatřen nejméně dvojnásobným stíněním, jeho koncovka se může lišit v závislosti na použitém typu účastnické zásuvky (anténní kabel pro HD DVR Mediabox vyžaduje připojení do datové zdířky, jak je uvedeno v samoinstalační příručce).

 

Zapojení více set-top boxů UPC v jedné domácnosti:
Pro jednu účastnickou smlouvu (domácnost) lze využít pouze jeden HD DVR Mediabox, ostatní televizory mohou přijímat digitální televizi UPC pomocí HD Mediaboxů nebo bez podpory Horizon služeb prostřednictvím CA modulů nebo starších set-top boxů, které již nejsou v nabídce. Jedna účastnická zásuvka umožňuje připojit jeden HD DVR Mediabox a jeden další set-top box nebo TV, každý další přijímač v pořadí by měl být připojený anténním kabelem k samostatné UPC účastnické zásuvce, při použití rozbočovačů nebo jiných vlastních prvků na domácích rozvodech nelze garantovat kvalitu poskytovaného signálu. Účastnické zásuvky je vhodné instalovat co nejblíže k TV přijímačům. V případě, že tomu Váš aktuální stav UPC rozvodů doma neodpovídá, kontaktujte nás, zařídíme Vám přesun zásuvky, případně instalaci jejího rozšíření pro další přijímače. Tento úkon je jednorázově zpoplatněn částkou dle aktuálního Ceníku.

 

HD DVR Mediabox s modemem zvlášť:
Nemá-li set-top box ideální umístění pro distribuci signálu bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi ve Vaší domácnosti (je ve vzdálenější nebo okrajové místnosti, má kolem sebe překážky – televizní nábytek, úzká police apod.), můžete si k HD DVR Mediaboxu přiobjednat samostatný UPC modem (buď do pronájmu, nebo zakoupit za ceny dle platného Ceníku), který doma uložíte na výhodnější místo. Pro tyto účely je modem nezbytné zapojit do samostatné UPC účastnické zásuvky, obě zařízení totiž potřebují pro svůj provoz datovou zdířku (na každé zásuvce je přítomna pouze jedna) – internet budete poté využívat jen prostřednictvím modemu.

 

Horizon TV bez služby UPC Internet (jiný poskytovatel):
Vzhledem k technickým možnostem HD DVR Mediaboxu není nutné mít pro správnou funkčnost Horizon služeb samostatný přístup k internetu. Vybavení set-top boxu je však optimalizováno na kombinovaný provoz, pokud tedy využíváte internet od jiného poskytovatele nebo ho dosud nemáte doma zřízený, doporučujeme Vám zvážit přiobjednání UPC Internetu ke službě digitální kabelové televize, získáte tak spolehlivé připojení s prémiovou rychlostí, a díky kombinaci produktů navíc výrazně ušetříte.

 

Informace k internímu uložišti:
Pro pořizování záznamu vysílání nebo časový posun/pozastavení živého vysílání (tzv. Time-Shift) je využíván výhradně integrovaný hard disk, žádná jiná zařízení nelze k tomuto účelu upotřebit. Kapacita HDD činí 500 GB, z toho 400 GB je uvolněno pro nahrávání. HD DVR Mediabox je vybaven 4 aktivními tunery, z toho jeden je rezervován pro živé vysílání. V jeden okamžik lze tedy pořizovat až 4 záznamy najednou, popřípadě 3 záznamy při současném sledování živého vysílání. Nahrávky z důvodu ochrany autorských práv není možné zálohovat ani kopírovat do jiných zařízení nebo set-top boxů. USB port nebo slot pro paměťové karty na bočním panelu set-top boxu tedy nelze využít pro účely přenášení souborů ani není možné zobrazovat obsah vlastních připojených externích uložišť. Port i slot jsou určeny jen pro servisní účely.

 
 

Popis LED indikátorů:


Tlačítko s provozní diodou (napravo):

Svítí oranžově – stand-by režim, set-top box je vypnutý.
Svítí zeleně – set-top box je zapnutý, standardní provozní režim.
Bliká oranžově – stav při instalaci, Mediabox se ladí do sítě UPC.
Bliká zeleně – stav při instalaci, Mediabox je naladěn do sítě UPC.
Svítí červeně – set-top box se nachází v ECO režimu.


Diody v levé (lesklé) části boxu:
Kontrolka Wi-Fi svítí zeleně – Wi-Fi adaptér v boxu je spuštěný.
Červená kontrolka svítí – set-top box právě provádí záznam (nahrává).