DÍKY UPC NEMUSÍTE ŘEŠIT UKONČENÍ DVB-T

Již od listopadu začíná postupné vypínání digitálního pozemního vysílání DVB-T. Naši zákazníci s UPC Televizí, ale i s UPC Internetem se nemusí o nic starat! Nemusí si kupovat nové set-top boxy nebo TV přijímače a přitom budou i nadále sledovat své programy v té nejvyšší možné kvalitě.

 

UPC si většinou zajišťuje příjem televizních programů z jiných zdrojů než z DVB-T. S velkými vysílateli jako jsou Česká televize, TV NOVA, TV Prima a TV Barrandov máme své vlastní propojení přímo ze studia a odbavovacího pracoviště do UPC. Tyto zdroje jsou logicky kvalitnější.

 

Využíváte UPC Televizi s nabídkou Klasik, Komfort nebo Komplet?

Ukončení DVB-T a přechod na DVB-T2 se vás vůbec netýká. Nadále budete sledovat všechny TV programy z jednotlivých nabídek UPC TV. Navíc české programy v nabídce Klasik (a vyšších) jsou většinou již v HD kvalitě a přímo ze studií. I další programy budeme postupně převádět na vysílání ve vyšší obrazové kvalitě, tak jak budou dostupné od jednotlivých dodavatelů.

 

Využíváte jen UPC Internet?

Ani naši zákazníci využívající jen UPC Internet, nemusí přechod na DVB-T2 řešit. V ceně UPC Internetu totiž mohou využívat nabídku TV Start, která obsahuje až 40 TV programů ve formátu vhodném pro DVB-T přijímače. TV přijímače, na kterých dnes nabídku TV Start přijímají, budou bez problému a potřeby přelaďování hrát stejně i za rok.

 

Nabídka TV Start pro vaší druhou televizi doma!

Televizní nabídka Start obsahuje až 40 TV programů ve formátu vhodném pro DVB-T přijímače. Pokud využíváte v domácností nabídku TV Start pro další TV přijímače (druhá televize v domácnosti), ani tady neočekáváme žádné změny.

 

Mobilní televize Horizon Go

Pro příjem programů v aplikaci a na webovém rozhraní se také nic nemění.

 

 

Další otázky a odpovědi:

 

Mám UPC TV s nabídkou Klasik (Komfort nebo Komplet) a Mediabox od UPC, musí mít můj TV přijímač podporu DVB-T2?

Určitě ne, signál se do Mediaboxu UPC dostane po síti UPC a zpracuje jej Mediabox. Do TV přijímače signál přenášíte prostřednictvím kabelu HDMI. Nedochází zde vůbec k propojení s DVB-T2.

Využívám UPC TV s nabídkou Klasik (Komfort nebo Komplet) v TV přijímači s CA modulem a kartou od UPC. Musí mít můj TV přijímač podporu DVB-T2?

Určitě ne. Digitální TV UPC běží a nadále poběží ve formátu DVB-C. Není potřeba ani DVB-T2, ani DVB-C2..

Bude Nova a Prima vysílat v HD v nové pozemní televizi DVB-T2?

Určitě ne. Česká televize již vysílá v HD v tzv. plném rozlišení 1920x1080. Nova a Prima budou vysílat v rozlišení 960x540, někdy označovaném jako SD+ nebo q(kvazi)HD. Počet bodů oproti HD je ¼. Jen pro srovnání, současné SD vysílání má rozlišení 720x576 řádků.

Jak si TV Start naladím?

Nabídka TV Start má jednotné ladění na síti UPC, a to od kanálu 21, frekvence 474 MHz. 7 multiplexů od K21 do K27 pohodlně přenese 40 TV programů včetně 4 HD.

Potřebuji něco měnit na nabídce TV Start?

Pro TV Start není potřeba nic měnit. Stále platí, že TV Start a programy v něm obsažené jsou ve formátu vhodném pro televizory s DVB-T tunerem.

Mám televizor s tunery DVB-T2 a DVB-T, potřebuji něco měnit?

Není nic potřeba měnit. Televizní přijímač zpracuje obě normy. Pro TV Start využije DVB-T.

Bude se nabídka TV Start měnit?

Nepředpokládáme zásadní změny v této nabídce. Přidali jsme ČT24 HD a ČT :D / ČT art HD. V polovině dubna doplníme CNN Prima News.

Jsou nějaké regionální odlišnosti v TV Start?

Ve spolupráci s regionálními TV se TV Start snažíme upravovat. Takže v Čechách najdete například TV Prahu nebo plzeňský TV ZAK, na severní Moravě POLAR a na jižní Moravě TV Brno 1 nebo TVS.

Jaký bude rozdíl mezi nabídkou TV Start a pozemním vysíláním v DVB-T2?

TV Start nadále nabídne minimálně 40 TV programů. Výhodou je minimum úprav, stejné kanálové pozice na všech sítích UPC / Vodafone, kvalitní příjem i regionálních programů, programový průvodce (EPG) dostupný ihned a bez nutnosti přepínat mezi programy. Připojte si TV přijímač do kabelové zásuvky a poznáte rozdíl.

Proč UPC nevysílá v nabídce TV Start programy Novy a Primy v HD?

HD vysílání Novy a Primy je smluvně spojeno s nabídkami Klasik a výše. Za tyto klienty a diváky UPC platí Nově a Primě dohodnuté poplatky.

Je potřeba něco měnit na příjmu televize do zásuvky UPC a propojení do TV přijímače?

Určitě ne, změny po zásuvku UPC zajišťuje UPC. Zásuvku a TV přijímač je vhodné mít propojený kvalitní anténním kabelem, který je běžně k dostání u všech elektro prodejců. Pokud máte více TV přijímačů a potřebujete rozbočovač, volte určitě kovový, který není tak náchylný na případné rušení.

A co výjimky? Protože výjimka potvrzuje pravidlo.

Ano, na 5 malých sítích (Bohušovice, Černošice, Litovel, Lysá nad Labem a Slaný) je příjem nabídky TV Start z místního DVB-T. Případné změny ale budeme klientům komunikovat.

 
 
 

 

 

Další otázky a odpovědi budeme postupně doplňovat na této stránce i na upczone.