DÍKY VODAFONU NEMUSÍTE ŘEŠIT UKONČENÍ DVB-T

Od listopadu 2019 a znovu od července 2020 začíná vypínání digitálního pozemního vysílání DVB-T. Naši zákazníci s Vodafone TV a UPC TV, ale i s UPC Internetem se nemusí o nic starat! Nemusí si kupovat nové set-top boxy nebo TV přijímače a přitom budou i nadále sledovat své programy v té nejvyšší možné kvalitě.

 

Vodafone si zajišťuje příjem televizních programů z jiných zdrojů než z pozemského příjmu. S velkými vysílateli, jako jsou Česká televize, TV NOVA, TV Prima a TV Barrandov, máme své vlastní propojení přímo ze studia a odbavovacího pracoviště. Tyto zdroje jsou logicky kvalitnější.

Využíváte Vodafone TV nebo UPC TV s nabídkou Klasik, Komfort nebo Komplet?

Ukončení DVB-T a přechod na DVB-T2 se vás vůbec netýká. Nadále budete sledovat všechny TV programy z jednotlivých nabídek Vodafone TV nebo UPC TV. Navíc české programy v nabídce Klasik (a vyšších) jsou většinou již v HD kvalitě a přímo ze studií. I další programy budeme postupně převádět na vysílání ve vyšší obrazové kvalitě, tak jak budou dostupné od jednotlivých dodavatelů.

 

Využíváte jen Internet? Nevadí…

Ani naši zákazníci využívající jen Internet nemusí přechod na DVB-T2 řešit. Postačí si doobjednat TV Klasik za cenu 150 Kč měsíčně včetně pronájmu IPTV nebo Mediaboxu. Základem je 60 TV programů a výběr malého tematického balíčku s filmy a dětskými pořady, sportem nebo dokumenty v ceně. Většina programů nabízí sedmidenní zpětné zhlédnutí, HD vysílání a TV prostřednictvím aplikace na tabletech nebo mobilních telefonech. Nabídka TV Klasik s malými tematickými balíčky ZDE.

 

Mobilní televize Vodafone TV nebo Horizon Go

Nabídka programů kopíruje standardní službu na IPTV nebo Mediaboxu. Pro příjem programů v aplikaci a na webovém rozhraní se nic nemění.

 

 

Další otázky a odpovědi:

 

Mám Vodafone TV nebo UPC TV s nabídkou Klasik (Komfort nebo Komplet) a Vodafone IPTV box nebo Mediabox, musí mít můj TV přijímač podporu DVB-T2?

Určitě ne, signál se do Vodafone IPTV boxu nebo Mediaboxu dostane po síti Vodafone a box ho zpracuje. Do TV přijímače signál přenášíte prostřednictvím kabelu HDMI. Nedochází zde vůbec k propojení s DVB-T2.

Využívám UPC TV s nabídkou Klasik (Komfort nebo Komplet) v TV přijímači s CA modulem a kartou. Musí mít můj TV přijímač podporu DVB-T2?

Určitě ne. Digitální TV běží a nadále poběží ve formátu DVB-C. Není potřeba ani DVB-T2, ani DVB-C2.

Bude Nova a Prima vysílat v HD v nové pozemní televizi DVB-T2?

Určitě ne. Česká televize již vysílá v HD v tzv. plném rozlišení 1920x1080. Nova a Prima budou vysílat v rozlišení 960x540, někdy označovaném jako SD+ nebo q(kvazi)HD. Počet bodů oproti HD je ¼. Jen pro srovnání, současné SD vysílání má rozlišení 720x576 řádků.

 
 
 

 

 

Další otázky a odpovědi k nabídce TV Start:

 

Využíváte jen UPC Internet?

Ani naši zákazníci využívající jen UPC Internet bez nabídky TV Klasik nemusí přechod na DVB-T2 řešit. V ceně UPC Internetu totiž mohou využívat nabídku TV Start, která obsahuje až 40 TV programů ve formátu vhodném pro DVB-T přijímače. TV přijímače, na kterých dnes nabídku TV Start přijímají, budou bez problému a potřeby přelaďování hrát stejně i za rok dva.

Potřebuji něco měnit na nabídce TV Start?

Pro TV Start není potřeba nic měnit. Stále platí, že TV Start a programy v něm obsažené jsou ve formátu vhodném pro televizory s DVB-T tunerem.

Jak si TV Start naladím?

Nabídka TV Start má jednotné ladění na síti UPC, a to od kanálu 21, frekvence 474 MHz. 7 multiplexů od K21 do K27 pohodlně přenese 40 TV programů včetně 5 HD.

Bude se nabídka TV Start měnit?

Nepředpokládáme zásadní změny v této nabídce. Přidali jsme ČT3 HD, ČT24 HD a ČT :D / ČT art HD. Doplnili jsme CNN Prima News.

Jaký bude rozdíl mezi nabídkou TV Start a pozemním vysíláním v DVB-T2?

TV Start nadále nabídne minimálně 40 TV programů. Výhodou je minimum úprav, stejné kanálové pozice na všech sítích Vodafone, kvalitní příjem i regionálních programů, programový průvodce (EPG) dostupný ihned a bez nutnosti přepínat mezi programy. Připojte si TV přijímač do kabelové zásuvky a poznáte rozdíl.

Proč Vodafone nevysílá v nabídce TV Start programy Novy a Primy v HD?

HD vysílání Novy a Primy je smluvně spojeno s nabídkami Klasik a výše. Za tyto klienty a diváky Vodafone platí Nově a Primě dohodnuté poplatky.

 
 
 

 

 

Další otázky a odpovědi budeme postupně doplňovat na této stránce i na upczone.