NENECHTE SI UJÍT PABLA PICASSA V PRAZE A NA NATIONAL GEOGRAPHIC

National Geographic vám od 15. 9. každou sobotu bude přinášet na obrazovky 2 díly z pořadu Génius: PICASSO. Navíc je také partnerem výstavy Pablo Picasso, Vášeň a vina, kde bude uvedena kompletní, Picassova nejvýznamnější, grafická serie La Suite Vollard ze sbírek Musea Královny Sofie v Madridu. Výstava se bude konat v pražském Museu Kampa od 15. 9. 2018 do 15. 1.2019.

Výstava představí rozsáhlý grafický cyklus La Suite Vollard ze sbírek prestižního Musea Královny Sofie v Madridu. Picassova práce, jak sám přiznává, je deníkem, který odráží jeho životní příběh. La Suite Vollard hovoří o bouřlivém období rozchodu s jeho první ženou ruskou baletkou Olgou Chochlovou a o vášnivém vztahu k mladičké Marii-Therese Walter, ale jsou také úvahami o smyslu umění. Jednotlivé grafické listy pojaté v neoklasickém stylu, odrážejí Picassovy erotické a umělecké posedlosti, manželské potíže a stále temnější politickou situaci v Evropě. V návaznosti na tuto grafickou sérii vzniklo nejslavnější Picassova dílo Guernica.

Navíc vám s National Geographic přinášíme soutěž o VIP muzejní balíčky spojené s výstavou. Balíček obsahuje 2x vstupenku na výstavu, knihu o výstavě a triko Génius.

Podmínky soutěže naleznete ZDE