Změny v nastavení UPC produktů a služeb

V rámci sjednocení našich technických systémů nás čekají důležité změny v nastavení UPC produktů a služeb. Díky tomu vám budeme moci přinést nabídku těch nejlepších mobilních služeb, internetu a televize. Co nás tedy čeká?

 

E-mailové schránky

K 31. srpnu 2020 končí technická podpora služby upcMail. Všechny e-mailové schránky (na doménách @upcmail.cz, @chello.cz, @karneval.cz, @mistral.cz, @mbox.dkm.cz) a jejich obsah proto k tomuto datu přestanou fungovat. Uživatele upcMailu budeme o ukončení služby informovat e-mailem a také se postaráme o bezpečné smazání uložených dat.

 

Využívali jste službu upcMail? Víme, že změna e-mailu není úplně příjemná záležitost, proto jsme pro vás připravili návod, jak nepřijít o žádný obsah, který byste v budoucnu mohli potřebovat, a také vám poradíme, jak si založit nový e-mail, pokud ještě žádný nemáte.

 

Založte si nový e-mail

Používali jste pouze službu upcMail a jiný e-mail nemáte? V tom případě si prosím založte některý z volně dostupných bezplatných e-mailů. Připravili jsme pro vás odkazy na některé oblíbené poskytovatele e-mailu:

 

Gmail

 • E-mail od společnosti Google s doménou @gmail.com. Pokud máte telefon s OS Android, pak už Gmail máte založený, protože bez něj nemůžete telefon používat.
 • Nabízí e-mailovou schránku, kalendář, kontakty, úložiště pro vaše soubory a fotky a další služby.
 • Účet si můžete založit na stránce https://accounts.google.com/SignUp.
 • Nápovědu k založení účtu najdete na https://support.google.com/mail/answer/56256?hl=cs.

 

Seznam.cz

 

Centrum.cz

Aktualizujte si kontaktní e-mail pro příjem Vyúčtování

Chodilo vám do upcMailu vyúčtování nebo jiné důležité zprávy od UPC? V tom případě nám nezapomeňte nahlásit svůj nový e-mail, kam vám budeme moci vyúčtování posílat. Udělejte to prosím co nejdříve jedním z těchto způsobů:

 • Jednoduše přes samoobsluhu Moje UPC na https://my.upc.cz/. V nabídce Můj účet můžete svůj kontaktní e-mail upravit.
 • Telefonicky s operátorem na čísle 241005100 v pracovní dny od 8:00 do 19:00 hodin (u byznys smlouvy volejte 241005200).

Pokud nový e-mail nezadáte, začneme vám po zrušení služby upcMail automaticky zasílat tištěné vyúčtování, které je však zpoplatněno dle aktuálního ceníku.

Informujte své přátele, známé a další kontakty o novém e-mailu

Nezapomeňte informovat své přátele, známé a další kontakty o své nové e-mailové adrese, abyste nezmeškali žádnou důležitou zprávu. Chcete poslat hromadný e-mail všem svým kontaktům?

 1. V sekci Pošta vyberte nabídku Psaní zpráv, následně se vám otevře okno s posláním nového e-mailu.
 2. V poli komu klikněte na BCC, ukáže se vám další řádek, která bude označený jako BCC. BCC znamená skrytá kopie – pokud příjemce vložíte do tohoto řádku, vzájemně se neuvidí, což patří mezi jeden z dobrých zvyků při posílání hromadných zpráv.
 3. Klikněte na konci řádku BCC na ikonu telefonního seznamu a označte všechny kontakty, kterým chcete zprávu poslat.
 4. Dál vyplňte předmět a obsah zprávy, jak jste zvyklí. Do zprávy nezapomeňte napsat svou novou e-mailovou adresu, na které vás příjemci zastihnou.

Stáhněte si obsah, o který nechcete přijít

Ve svém upcMailu můžete mít uložené nejen e-maily, ale také kontakty, záznamy v kalendáři, úkoly nebo dokumenty a jiné soubory. Vše si můžete v případě potřeby jednoduše stáhnout do svého počítače pro pozdější využití.

Záloha e-mailů

Nechcete přijít o některý z e-mailů ve své schránce? Zprávy si můžete zálohovat několika způsoby. Vyberte nabídku Pošta a zde se nezapomeňte postupně podívat do všech složek (Doručená pošta, Odeslané položky, Archiv atd.).

 • Přeposlání jednotlivého e-mailu - Po otevření konkrétní e-mailové zprávy vyberte volbu Přeposlat a zadejte do pole Komu svou novou e-mailovou adresu, na kterou si chcete zprávu poslat.
 • Hromadné přeposlání více zpráv – V přehledu zpráv označte všechny e maily, které si chcete přeposlat, a přes ikonu šipky směřující vpravo (najdete ji nad seznamem e-mailů) zadejte přeposlání. V novém okně vyplníte do pole Komu svůj nový e-mail, na který si chcete zprávy poslat. Přeposílané zprávy budou přiloženy jako příloha k e-mailu.
 • Stažení zpráv do počítače – V přehledu zpráv označte všechny e-maily, které si chcete stáhnout, klikněte na tři tečky v horní nabídce a vyberte volbu „Uložit jako soubor“. Zprávy si takto stáhnete v ZIP archivu, kde budou jednotlivé e-maily ve formátu „.eml“.

Záloha kontaktů

Své kontakty můžete mít uložené v nabídce Adresář.

 • Stažení kontaktů do počítače – Na řádku Kontakty klikněte na tři tečky a z nabídky vyberte Export. Kontakty si můžete stáhnout ve formátu „.csv“ nebo „.vCard“. Pokud si nejste jisti, který formát potřebujete, můžete si zálohu vytvořit v obou variantách.
 • Nahrání kontaktů do nového e-mailu – Většina e-mailových schránek nebo klientů (programů pro práci s poštou, jako je například Outlook) podporuje nahrání (import) kontaktů v obou formátech (nápověda Gmail, Seznam.cz import kontaktů nepodporuje).

Záloha kalendáře

V sekci Kalendář můžete mít záznamy, které byste si rádi uschovali.

 • Stažení všech záznamů kalendáře do počítače – V levé části obrazovky na řádku s názvem vašeho kalendáře (obvykle to bude vaše jméno) klikněte na tři tečky a z nabídky vyberte Export. Kalendář můžete exportovat ve formátu iCalendar.
 • Nahrání kalendáře do nového e-mailu – Většina e-mailových schránek podporuje nahrání (import) kalendáře v tomto formátu (nápověda Gmail, nápověda Seznam.cz).

Záloha úkolů

Chcete si uložit zapsané úkoly? Můžete si je stáhnout do svého počítače.

 • Stažení všech úkolů do počítače – V levé části obrazovky na řádku s názvem Úkoly (pokud jste si složku nepojmenovali jinak) klikněte na tři tečky a z nabídky vyberte Export. Úkoly můžete exportovat ve formátu iCalendar.
 • Nahrání úkolů do nového e-mailu – Většina e-mailových schránek podporuje nahrání (import) úkolů v tomto formátu (nápověda Gmail, nápověda Seznam.cz).

Záloha nahraných souborů

Nahráli jste si do e-mailu dokumenty nebo jiné vlastní soubory? Najdete je v části Drive, odkud si je můžete všechny najednou stáhnout do svého počítače.

 • V sekci Drive na řádku „Moje soubory“ klikněte na 3 tečky a z nabídky vyberte „Stáhnout celou složku“.
 • Všechny soubory se vám stáhnou v ZIP archivu, ve svém počítači s nimi pak můžete dále pracovat podle svých potřeb.

Změna registrace v e-shopech, na sociálních sítích a dalších místech

Máte-li pod tímto e-mailem vytvořenou registraci v internetových obchodech či na sociálních sítích, zadejte nové údaje i tam. Pokud byste tak neučinili, po ukončení starého e-mailu nebude možný reset hesla.

Otázky a odpovědi

Proč dochází ke zrušení služby upcMail?

K 31. srpnu 2020 končí technická podpora pro stávající řešení upcMailu. Schránku aktivně používá jen velmi málo našich zákazníků. V dnešní době už většina uživatelů využívá bezplatné e-maily u jiných poskytovatelů, kteří se na to specializují, a e-mail u nich není vázaný na smlouvu o poskytování připojení k internetu. Z toho důvodu jsme se rozhodli službu k 31. srpnu 2020 ukončit a připravili jsme pro všechny uživatele podrobný návod, jak si mohou zálohovat důležitá data, abychom jim přechod maximálně ulehčili.

 

Používám ještě starší e-mail s koncovkou chello.cz, karneval.cz, mistral.cz a mbox.dkm.cz, týká se mě zrušení schránky také?

Ano, ukončení služby se týká i všech uživatelů upcMailu, kteří používají starší adresy.

 

Co když si některá data zapomenu uložit, dostanu se k nim po 31. srpnu 2020?

Po 31. srpnu 2020 dojde k bezpečnému smazání všech uživatelských dat, proto je potřeba, abyste si svá data zálohovali ještě předtím. Později už se k e-mailu a uloženému obsahu nepůjde žádným způsobem dostat ani ho obnovit.

 

Webhosting

K 30.6.2020 dojde k ukončení poskytování webového prostoru members.upc.cz. Využíváte-li tuto službu, nezapomeňte, prosím, přejít na jiná volně dostupná řešení.

Wi-Free

K 31. 8. 2020 ukončujeme službu Wi-Free, bezdrátovou síť, kterou mohou zákazníci UPC Internetu, kteří se k této službě zaregistrovali, využívat mimo svou domácí Wi-Fi síť.

 

Máme pro vás ale i dobrou zprávu. S vaším UPC internetem máte právě teď jedinečnou možnost získat Vodafone mobilní tarify s neomezenými daty za zvýhodněnou cenu a užívat si tak skutečnou datovou svobodu.

 

Proč mít neomezený tarif od Vodafonu?

Kvalitní síť

Opakovaně jsme zvítězili v nezávislém testu kvality P3.

 

Výdaje pod kontrolou

S námi máte kompletní kontrolu nad výdaji za telekomunikační služby.

 

Vše neomezeně

Užijete si volání, SMS i data neomezeně a ve vysoké kvalitě.

Pevná linka

K 30 6. 2020 ukončujeme některé nevyužívané hlasové služby. Pokud se změna týká i vás, včas se o tom dozvíte ve svém Vyúčtování, případně vám informaci pošleme e-mailem nebo dopisem. Upozorňujeme, že z technických důvodů se mohou rušené služby objevit ve vašem Vyúčtování ještě v červenci 2020. Pokud by se jednalo o služby zpoplatněné, dojde k vyrovnání částky v srpnu.

 

Přejete si hlasové služby ponechat? Zavolejte nám, prosím, do 10. 6. 2020 na číslo 241 005 100 a my vám službu zachováme. Linka je vám k dispozici v po-pá v čase 8-19h.

Výměna modemu

Neustále se snažíme naše služby a technologie zlepšovat a modernizovat, proto je zapotřebí, abychom některým zákazníkům vyměnili jejich stávající modem za nový model, který bude vyhovovat technickým požadavkům naší sítě. Pokud se vás tato změna týká, budete včas informování. Výměnu zařízení zařídí náš technik, který se postará i o odbornou instalaci a zprovoznění nového modemu.

 

Díky novému zařízení pak budete moci lépe využívat rychlost svého internetového připojení. Navíc díky zabudovanému Wi-Fi routeru spolehlivě pokryje Wi-Fi signálem celou vaši domácnost.

 

Jaké jsou výhody nového modemu?

 • Je to výkonný Wi-Fi modem se 4 ethernetovými porty
 • Přináší zcela nový zážitek z plné rychlosti až 500 Mb/s, stability a pokrytí celé vaší domácnosti
 • extrémní výkon a silný signál
 • Nabízí nový standard 802.11 ac
 • Široké pokrytí ve dvou pásmech (2,4 i 5 GHz)
 • Připojí všechna vaše zařízení

 

 

*Máte právo ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti výše uvedených změn týkajících se služeb upcMail, webového prostoru, Wi-Free, Telefon 30 a Telefon Start, a to bez sankce, jestliže tyto nové podmínky nebudete chtít akceptovat.