Novinky v HD DVR Mediaboxu

Vstupte do světa televizní zábavy nové generace. Užívejte si novou funkcionalitu Zpětné zhlédnutí a zbrusu nové uživatelské prostředí, které vám přináší zjednodušené menu, nový design TV průvodce, přehlednější strukturu Videotéky a mnoho dalšího.

HD DVR Mediabox v novém!

Představujeme vám nové uživatelské rozhraní vašeho HD DVR Mediaboxu. Všechny možnosti máte nyní na dosah ruky. Připravili jsme jednodušší prostředí, intuitivní ovládání i nové funkcionality, které vám umožní  využití interaktivní UPC televize skutečně naplno!

Hlavní menu – brána do světa UPC televize

Hlavní menu se zobrazí po startu vašeho HD DVR Mediaboxu a zprostředkuje vám rychlý a přehledný výběr základních funkcí zařízení. Orientace v uživatelském prostědí nikdy nebyla jednodušší!
Hledat
Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte symbol lupy a potvrďte tlačítkem OK. Nyní můžete pohodlně vyhledávat nejen ve všech pořadech TV programu a ve videotéce, ale i ve svých nahrávkách pořadů či v titulech ze zpětného zhlédnutí. K zadání textu použijte klávesnici umístěnou na zadní straně dálkového ovladače.
TV průvodce
TV průvodce vám přináší přehled televizních programů. Získáte vždy aktuální informace o pořadech, které jsou právě vysílány. Díky TV průvodci si můžete pustit již běžící pořad od začátku nebo nastavit jeho nahrávání.
Filmy & seriály
Označte tuto volbu a objevte více než 2 000 titulů všech žánrů ve videotéce My Prime! Ty nejlepší komedie, detektivky, seriály i animované filmy a pohádky pro děti na vás čekají. Bez reklam a s libovolným počtem zhlédnutí.
Knihovna
V Knihovně naleznete nahrané pořady a seznam sledovaných pořadů.
Aplikace
Tato volba nabízí přístup do seznamu užitečných aplikací pro vaše použití. Pohodlně si pustíte videa z oblíbeného portálu YouTube nebo zjistíte nejnovější zprávy díky aplikacím CNN či Euronews.
Nastavení
Volba Nastavení umožní přizpůsobit HD DVR Mediabox přesně vašim potřebám. Jednoduše nastavíte rodičovský zámek nebo upravíte délku do pohotovostního režimu.

Hledat – jak na to?

Vyhledávání v novém prostředí vašeho HD DVR Mediaboxu je skutečně jednoduché a intuitivní. Stačí zadat klíčové slovo. Vyhledávat tak můžete například podle názvu filmu, jména herce nebo režiséra.
1. Zadejte klíčové slovo
Pomocí klávesnice umístěné na zadní straně dálkového ovladače zadejte slovo, případně několik slov, která si přejete vyhledat. Díky klávesnici je to hračka. Po zadání se zobrazí všechny nalezené výsledky. Hledání probíhá nejen mezi TV pořady včetně pořadů, které můžete sledovat zpětně, ale i mezi filmy a seriály ve videotéce My Prime.
2. Vyberte zvolenou položku
Zobrazené výsledky můžete procházet pomocí šipek na dálkovém ovladači. Po stisknutí tlačítka OK se zobrazí možnosti pořadu. Pořad si můžete následně přehrát, nastavit jeho nahrávání nebo jej sledovat živě.

TV průvodce – mnohem víc než televizní program

Díky TV průvodci budete mít vždy dokonalý přehled o vysílaných pořadech. TV průvodce vám umožní seřadit si seznam pořadů přesně dle vašich potřeb, vytvořit seznam oblíbených pořadů nebo uzamknutí vybraného programu.
TV program dle data
Po stisku tlačítka MENU na dálkovém ovladači můžete díky filtru změnit datum TV programu. Rychle tak zjistíte, na jaké pořady se můžete těšit v následujících dnech. Díky funkci Zpětné zhlédnutí si můžete pustit již odvysílaný pořad od začátku.
Oblíbené programy
Své oblíbené programy najdete v TV průvodci jednoduše. V seznamu jsou označeny symbolem srdce napravo od loga programu.
Zpětné zhlédnutí jedním stiskem
Utekl vám oblíbený pořad nebo jste nestihli jeho začátek? V případě, že je pořad označen symbolem šipky Zpětného zhlédnutí, můžete jej stiskem tlačítka OK na dálkovém ovladači přehrát znovu.
Programové volby
Díky této možnosti snadno vytvoříte seznam oblíbených programů. Po zadání PIN lze také vybrané programy uzamknout. Uzamčené programy se nadále nebudou zobrazovat v přehledu.
Nahrání vybraného pořadu
Pro nahrání vybraného pořadu jej stačí označit pomocí šipek na dálkovém ovladači a stisknout tlačítko REC. Nahraný pořad následně naleznete v Knihovně.
TIP: Listování po celé stránce
Stisknutím tlačítka CH+ a CH- listujete v programovém průvodci po celé stránce

Filmy & seriály – vybírejte z více než 2 000 titulů!

V televizi vás nic nezaujalo? Nevadí. Díky sekci Filmy & seriály se nudit nikdy nebudete. Ve videotéce My Prime na vás čeká více než 2 000 titulů. Dramata, komedie, detektivky, ale i seriály a animované filmy pro děti. To vše si užijete bez reklam. Počet zhlédnutí titulů je neomezený. Vyzkoušejte My Prime ještě dnes!
Vyhledávání
Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte symbol lupy a potvrďte tlačítkem OK. Nyní můžete pohodlně vyhledávat mezi všemi tituly z videotéky My Prime. K zadání textu použijte klávesnici umístěnou na zadní straně dálkového ovladače.
Nabídka dle sekcí
Pokud nechcete hledat konkrétní titul, můžete využít nabídky sekcí. Pro pohyb v nabídce použijte šipky na dálkovém ovladači. PRO VÁS – nabídka vybraných filmů a seriálů podle vašich preferencí, FILMY – seznam filmů videotéky My Prime, SERIÁLY – bohatá nabídka seriálů všech žánrů, DĚTI – zabavte malé diváky pohádkou či animovaným filmem, NA VYŽÁDÁNÍ – vybrané pořady z různých programů.
Nabídka dle žánrů
Máte chuť se zasmát u bláznivé komedie nebo se naopak bát u napínavého thrilleru? Najděte pro sebe to pravé! Ve spodní části menu využijte možnost vyhledávání titulů dle žánrů. Po stisknutí tlačítka OK se zobrazí nabídka titulů ve vybraném žánru.

Aplikace – informace z celého světa i relaxace

Užitečné aplikace jistě používáte na svém mobilním telefonu či tabletu. HD DVR Mediabox je nyní přináší i do vaší televize!
Široká nabídka aplikací
Díky aplikaci YouTube budete mít přístup ke svým oblíbeným videím jednoduše ze svého televizoru. Počítač ani tablet nepotřebujete. Aplikace CNN či Euronews se postarají, aby vám neunikla žádná novinka z aktuálního světového dění. K navození chvil pohody poslouží pestrý výběr relaxačních aplikací a her.
Odsouhlasení podmínek
Jakmile poprvé vstoupíte do sekce Aplikace, zobrazí se výzva k odsouhlasení podmínek používání aplikací. Podmínky potvrdíte výběrem možnosti "Souhlasím" a stiskem tlačítka OK. Po tomto kroku se můžete pohybovat mezi aplikacemi pomocí šipek na dálkovém ovladači.

Nastavení – upravte si své zařízení vám na míru

HD DVR Mediabox nabízí velmi široké možnosti upravení nastavení. Všechny volby jsou přehledně seřazeny v sekci Nastavení.
Předvolby
Základní nastavení boxu. Umožňuje například spravovat oblíbené programy nebo měnit nastavení jazyka uživatelského prostředí.
Rodičovský zámek
Umožňuje nastavení věkových omezení, uzamčení programů a změnu PIN (defaultní nastavení PIN: 0000)
Systém
Umožňuje například detailní nastavení nahrávání pořadů nebo úpravu přechodu zařízení do úsporného režimu. Naleznete zde také možnost vymazání všech vašich nahrávek nebo si zde můžete aktivovat funkcionalitu zpětného zhlédnutí.
Obraz & zvuk
Nastavení rozlišení, poměru stran či formátu zvukového výstupu
Domácí síť
Správa Wi-Fi sítě a další síťová nastavení.

Informace o vysílání – rychlý přehled na jedno stisknutí

Potřebujete-li zjistit informace k právě vysílanému pořadu, stačí při jeho sledování stisknout tlačítko OK. Zjistíte informace nejen o právě vysílaném pořadu, ale i o pořadu předcházejícím a následujícím. Zobrazený navigační panel však nabízí mnohem víc!
Odvysílaný pořad
Informace o předchozím odvysílaném pořadu naleznete v levé části obrazovky. V případě, že je pořad označen symbolem šipky Zpětné zhlédnutí, můžete jej ihned začít sledovat! Stačí pořad vybrat pomocí šipek na dálkovém ovladači a stisknout OK.
Právě vysílaný pořad
Pro detailní možnosti a informace o právě vysílaném pořadu stačí na dálkovém ovladači stisknout tlačítko INFO. Je-li pořad označen symbolem šipky Zpětné zhlédnutí, můžete jej stiskem tlačítka OK začít sledovat od začátku!
Následující pořad
V pravé části obrazovky se nacházejí informace o pořadu, který bude na aktuálním televizním programu následovat
TIP PRO RYCHLOU NAVIGACI
Odvysílaný, právě vysílaný nebo následující pořad vyberete šipkami doleva a doprava na dálkovém ovladači. Šipkami nahoru a dolů můžete pohodlně listovat mezi TV programy. Navigační panel s pořady zůstane zobrazen.

Možnosti pořadu – nový rozměr televize

Vyberte některý z pořadů a stiskněte tlačítko INFO. Zobrazí se jeho detailní popis, díky němuž budete hned vědět, zda je pro vás zajímavý. Pod popisem naleznete možnosti, které vám váš HD DVR Mediabox nabízí. Pozor – možnosti se liší v závislosti na typu pořadu.
Sledovat
Volba Sledovat vám umožňuje přepnutí do právě probíhajícího živého vysílání pořadu. V případě, že je pořad označen symbolem šipky Zpětné zhlédnutí, můžete jej začít sledovat od začátku.
Nahrát
Nevíte, jakému pořadu dát právě přednost? Nevadí. S možností nahrávání vám již žádný neuteče. Nahrané pořady naleznete v sekci Nahrávky ve své Knihovně. TIP: Již nemusíte hlídat vysílací čas oblíbeného seriálu. Pohodlně můžete zadat nahrávání kompletní série!
Přidat do seznamu sledovaných
Našli jste pro sebe to pravé? Přidejte si pořad do seznamu sledovaných a kdykoliv se k němu vraťte ve své Knihovně v sekci Seznam sledovaných.
Možnosti programu
Sledujete rádi i jiné pořady na právě zvoleném programu? Přidejte si ho do oblíbených programů pro snadnější přístup. Pokud o program naopak nestojíte, můžete jej odstranit ze seznamu. Volba možnosti programu také umožňuje aktivovat procházení pouze oblíbených programů nebo vybraný program uzamknout.
Nastavit připomínku
Na svůj oblíbený pořad už nikdy nezapomenete! Nastavte si připomínku a váš HD DVR Mediabox vás upozorní ve chvíli, kdy bude takto označený pořad začínat.
Jazykové volby
Možnost přepnout si vysílaný pořad do originálního znění a nastavit si titulky (pokud je u pořadu více audiovizuálních stop a titulky jsou k dispozici).

Zpětné zhlédnutí – už vám nic neuteče!

Představujeme vám Zpětné zhlédnutí – funkcionalitu, díky které si přehrajete již odvysílané pořady až 7 dní zpětně! Nemusíte se starat o nahrávání, stačí pořad vyhledat v TV průvodci. Pokud je u jeho názvu symbol šipky Zpětného zhlédnutí, můžete si jej přehrát od začátku, i když již neběží.
1. TV průvodce
Vyhledejte v TV průvodci vybraný pořad. V případě, že je vedle jeho názvu viditelný symbol šipky Zpětného zhlédnutí, stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači.
2. Mini TV průvodce
Stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko OK a pomocí šipek si vyberte pořad, který je označen symbolem Zpětného zhlédnutí. Stisknutím tlačítka OK vybraný pořad spustíte.
3. Spuštění právě vysílaného pořadu od začátku
Při sledování živého vysílání stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko OK. V případě, že je vedle jeho názvu viditelný symbol šipky Zpětného zhlédnutí, stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači a zvolte volbu Přehrávat od začátku.
4. Potvrzení žádosti o nahrávání
Při prvním použití funkcionality Zpětné zhlednutí je potřeba potvrdit "Žádost o nahrávání pořadů pro vlastní potřebu". Žádost potvrdíte stiskem tlačítka OK při aktivní volbě "Souhlasím". Bez tohoto kroku není možné funkcionalitu využívat.
Důležité upozornění: Nahrávání pořadů je aktivní až po potvrzení vaší žádosti. Nelze tedy zpětně přehrát pořady odvysílané před jejím potvrzením.

Nahrávání – až 300 hodin záznamu!

Váš HD DVR Mediabox uloží až 300 hodin nahrávek. A nejen to. Pokud zároveň využíváte aplikaci Horizon Go, můžete pořad nahrát vzdáleně přes svůj smartphone či tablet!
1. TV průvodce
Vyhledejte v TV průvodci vybraný pořad. Stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko REC. V případě, že pořad právě běží, začne jeho nahrávání. Pokud jste zvolili pořad, který bude vysílán v budoucnu, bude označen pro nahrání.
2. Možnosti pořadu
Volbu Nahrát naleznete také v možnostech vybraného pořadu. Vyberte šipkami na dálkovém ovladači volbu Nahrát a stiskněte tlačítko OK. V případě, že pořad právě běží, začne jeho nahrávání. Pokud jste zvolili pořad, který bude vysílán v budoucnu, bude označen pro nahrání.
3. Nahrávání seriálů
Pokud chcete nahrát svůj oblíbený seriál, nemusíte označovat pro nahrání každou epizodu zvlášť. HD DVR Mediabox umožňuje nahrání všech epizod v sérii.
4. Sekce Nahrávky
Všechny své nahrávky můžete pohodlně spravovat v sekci Knihovna -> Nahrávky. K dispozici jsou nejen nahrané pořady, ale i informace o nahrávkách naplánovaných.