Novinky v HD Mediaboxu

Vstupte do světa televizní zábavy nové generace. Užívejte si novou funkcionalitu Zpětné zhlédnutí, přehrávejte si tisíce titulů bez poplatků za jednotlivá zhlednutí ve videotéce My Prime a díky Horizon Go sledujte televizi kdekoliv na různých zařízeních.

Co je Horizon

Zpětné zhlédnutí

S novou funkcí Zpětné zhlédnutí se televizní program řídí podle Vašich potřeb. Již odvysílané pořady budete mít k dispozici k přehrání 7 dní zpětně od jejich odvysílání.

 

Podrobnější informace ke změnám najdete v sekci aktualizace.

 

 
 

Videotéka plná filmů

V My Prime najdete více než 2 000 titulů různých žánrů, které si můžete užít kdykoliv a kdekoliv v rámci měsíčního předplatného. Filmy, seriály i pořady pro děti – vše na jednom místě a bez reklam. Stačí jen zmáčknout tlačítko na Vašem ovladači.

Televize kdykoliv a odkudkoliv

Televizi můžete se službou Horizon Go sledovat až na třech zařízeních. Užívejte si až 120 programů i na Vašem tabletu nebo mobilu.


Stáhněte si aplikaci Horizon Go

 
 
Hoch s tabletem

Programový průvodce

Vylepšený programový průvodce na osm dní. Možnost hledání
podle klíčových slov. Nové, čitelnější, uživatelsky příjemnější
rozhraní.

Nahrávání

V rámci set-top-boxu může zákazník využívat nahrávání
na vlastní externí disk.

 
 

Rodičovský zámek

Nastavení a kontrola přístupu dětem. PIN nastavený od výroby: 1234.

Aplikace

Využijte užitečné aplikace, které Vaši televizi promění v multimediální stanici.

 

Podrobnější informace ke změnám najdete v sekci aktualizace.

 
 

 
 
Jak se připojit

Jak připojím Horizon?

 

  Nové prostředí Horizon může využívat každý zákazník s Horizon HD Mediaboxem (Kaon KCF 700 nebo Kaon KCF 900)

  Pokud chcete využívat služby Horizon naplno (včetně Videotéky a TV Archivu), je nutné mít připojení k internetu od UPC. Pokud jej nemáte, můžete si jej zřídit.

  Pomocí ethernetového kabelu připojte Horizon HD Mediabox do modemu UPC. Ujistěte se, že obě koncovky jsou správně zapojeny. V případě, že nepřipojíte mediabox k internetu, bude možné stále sledovat programy kabelové televize, nebude ale možné využívat nových online funkcí jako je například videotéka My Prime.

         


  V případě, že nové uživatelské prostředí mediaboxu nereaguje správně, proveďte prosím restartování mediaboxu jeho odpojením z elektrické sítě na dobu minimálně 10 sekund. Po jeho následujícím zapnutí by mediabox měl reagovat standardně. V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat naší technickou podporu. Příjemné sledování!

 

Nevíte si rady se zapojením mediaboxu? Prohlédněte si názornou ukázku ve videonávodu. V případě dotazů na nastavení mediaboxu se podívejte na návody pro nastavení mediaboxu.

Podívejte na podrobné informace o všech výhodách, které nové prostředí nabízí. 

 
 
Časté dotazy

Kdy budu mít Zpětné zhlédnutí dostupné na svém HD Mediaboxu?

Předpokládaný termín aktualizace Vašeho softwaru s funkcí Zpětné zhlédnutí najdete v Moje UPC.

 

Jak poznám, že na mém set-top boxu proběhla aktualizace softwaru?

O přesném termínu aktualizace Vás budeme informovat 1 až 2 dny před aktualizací SMS zprávou. Aktualizace probíhá vzdáleně v nočních hodinách. Pokud aktualizace proběhla korektně, a Váš set-top box je připojen k modemu síťovým kabelem, v TV Průvodci se Vám zobrazí program s pořady odvysílanými v minulosti a s příznakem Zpětného zhlédnutí.

 

Co všechno přináší aktualizace HD Mediaboxu kromě Zpětného zhlédnutí?

 • V MENU najdete nově APLIKACE. Pro přístup k Aplikacím je nutné mít propojený Váš HD Mediabox s modemem. Při prvním vstupu k Aplikacím prosím odsouhlaste Podmínky s užíváním aplikací.
 • Možnost nastavení časové osy TV průvodce (sekce Nastavení – Vlastnosti – Časová osa TV průvodce)
 • Po stisknutí tlačítka SLEEP na Vašem ovladači možnost nastavení automatického vypnutí HD Mediaboxu
 • Menší grafické úpravy uživatelského rozhraní
 • Lepší čitelnost informací k právě vysílanému pořadu u HD Mediaboxů propojených přes SCART
 • Přidání sekce s nejčastěji kladenými dotazy k Horizon HD Mediaboxu a ovládání uživatelského rozhraní (sekce Nastavení – Podpora – Často kladené dotazy)

Již využívám Zpětné zhlédnutí na Horizon Go. Bude mi fungovat i na mém HD Mediaboxu po aktualizaci softwaru?

Ano, po aktualizaci bude Zpětné zhlédnutí na Vašem HD Mediaboxu dostupné z TV Průvodce bez nutnosti udělit souhlas s aktivací.

 

Aktualizace se nenainstalovala správně. Jak mám postupovat?

Doporučujeme zkontrolovat připojení koaxiálního kabelu v zásuvce a ostatní propojení s Vaším HD Mediaboxem (HDMI/SCART propojení TV s HD Mediaboxem; propojení HD Mediaboxu s modemem ethernetovým kabelem).

Pokud problém nadále přetrvává, odpojte prosím HD Mediabox z elektrické zásuvky na několik sekund a znovu zapojte. Následně se spustí aktualizace Vašeho mediaboxu.

Zpětné zhlédnutí mohou využít všichni zákazníci s HD Mediaboxem a se službou Horizon Go nebo Horizon Go s My Prime.

Pro HD DVR Mediabox bude služba dostupná v první polovině roku 2017.

Využívám od UPC digitální televizi, ale nemám internet od UPC (mám v pronájmu pouze HD Mediabox). Mám zájem o Zpětné zhlédnutí, co mám dělat?

Prosím, kontaktujte Klientské centrum se žádostí o doručení modemu, který je nutný pro fungování Zpětného zhlédnutí.


 

Co je to Zpětné zhlédnutí?

Zpětné zhlédnutí je funkce, která umožňuje:

 • Spustit již odvysílaný pořad až 7 dní zpětně
 • Přehrát od začátku právě vysílaný pořad

Jak mám aktivovat Zpětné zhlédnutí?

Aktivaci provedete jednoduše odsouhlasením „Žádosti o nahrávání pro vlastní potřebu“. Žádost se objeví při prvním spuštění pořadu odvysílaného v minulosti v TV průvodci (platí i pro právě vysílané pořady, které již běží). Aktivaci Zpětného zhlédnutí můžete provést buď na svém HD Mediaboxu, v aplikaci Horizon Go nebo na stránkách www.horizon.tv. Žádost stačí udělit pouze jednou na jakémkoliv zařízení/aplikaci uvedeném výše s tím, že souhlas bude platit pro všechna zařízení i aplikaci.

Mám již Zpětné zhlédnutí aktivované, ale pořady není možno spustit.

Tato situace může nastat. Zpětné sledování pořadů je aktivní až od doby Vaší žádosti. Nelze zpětně přehrát pořady, které byly odvysílány před jeho udělením.

 

Pořady pro zpětné zhlédnutí jsou dostupné až od okamžiku aktivace. Příklad: Aktivaci provedete 25. 5. ve 14 hodin. Již za hodinu uvidíte pořady, které byly vysílány před hodinou, za 24 hodin uvidíte pořady z minulého dne. Kompletní 7denní zpětné zhlédnutí pro Vás tedy bude dostupné za týden od okamžiku aktivace.

Je funkce Zpětného zhlédnutí zdarma?

Ano. Funkce Zpětného zhlédnutí je součástí služby Horizon a pro naše zákazníky je bezplatná.

Pro koho je funkce Zpětné zhlédnutí dostupná?

Zpětné zhlédnutí mohou využít všichni zákazníci s HD Mediaboxem a se službou Horizon Go nebo Horizon Go s My Prime. Pro HD DVR Mediabox bude služba dostupná v první polovině roku 2017.

Na kolika programech je Zpětné zhlédnutí dostupné?

V současné době je Zpětné zhlédnutí dostupné na vybraných 48 programech. Programy jsme vybírali podle jejich sledovanosti. V TV průvodci jsou programy s možností spuštění pořadů zpětně označeny ikonou pro Zpětné zhlédnutí. Počet programů závisí na Vašem aktuálním televizním tarifu (Klasik, Komfort, Komplet).  

Používám HD Mediabox a v TV průvodci nevidím žádné ikony pro Zpětné zhlédnutí.

Pro využívání Zpětného zhlédnutí a jiných služeb na vyžádání (TV Archiv, My Prime) je nutné mít propojený Váš box s modemem pomocí ethernetového kabelu. V opačném případě nebudete mít přístup k již odvysílaným pořadům v TV průvodci a Zpětné zhlédnutí nelze využít. Podívejte se na návod na propojení HD mediaboxu a modemu.

 

Používám HD DVR Mediabox. Proč mi nefunguje Zpětné zhlédnutí?

Dostupnost funkce Zpětné zhlédnutí pro HD DVR Mediabox připravujeme. Pro využití funkce Zpětného zhlédnutí můžete prozatím využít aplikaci Horizon Go nebo se přihlašte na www.horizon.tv na Vašem počítači nebo notebooku, kde můžete funkcionalitu bez problémů používat.

 

U pořadů nevidím ikonu pro Zpětné zhlédnutí, i když na tomto programu by mělo být Zpětné zhlédnutí dostupné.

Některé pořady, speciálně se jedná o některé sportovní podniky, neumožňují Zpětné zhlédnutí z důvodu vlastnických práv. Proto nejsme oprávněni daný pořad poskytnout zpětně.

 

Aktualizace

Informace o předpokládaném termínu bezplatné aktualizace HD Mediaboxu najdete v Moje UPC. Před samotnou aktualizací Vás informujeme sms zprávou.

Zpětné zhlédnutí

Už nikdy nezmeškáte Váš oblíbený pořad s funkcí Zpětné zhlédnutí, se kterou můžete:

 • sledovat již odvysílané televizní pořady až 7 dní zpětně
 • pustit si právě vysílaný pořad od začátku
 • pohodlně prohlížet již odvysílané pořady v programovém průvodci

UPOZORNĚNÍ:

 • Pro přístup ke Zpětnému zhlédnutí je nezbytné propojit Váš HD Mediabox s modemem. Podívejte se na návod na propojení zařízení.
 • Pro aktivaci funkce Zpětné zhlédnutí stiskněte tlačítko EPG na Vašem ovladači a odsouhlaste Žádost o nahrávání pořadů pro osobní potřebu.
 • Pořady pro Zpětné zhlédnutí jsou dostupné až od okamžiku aktivace. Příklad: Aktivaci provedete 25. 5. ve 14 hodin. Již za hodinu uvidíte pořady, které byly vysílány před hodinou, za 24 hodin uvidíte pořady z minulého dne. Kompletní 7denní Zpětné zhlédnutí pro Vás tedy bude dostupné za týden od okamžiku aktivace.
 • Pořady, které lze spustit znovu od začátku (u právě vysílaného pořadu) nebo zpětně zhlédnout jsou označeny v TV průvodci ikonou pro Zpětné zhlédnutí.
 
 

Aplikace

Pro přístup k Aplikacím je nutné mít propojený HD Mediabox s UPC modemem. Podívejte se na návod na propojení zařízení. Při prvním vstupu k Aplikacím prosím odsouhlaste Podmínky s užíváním aplikací.

 

Ve složce aplikace najde tematicky roztříděné aplikace se zpravodajstvím, aplikace pro volný čas a hry.

TV & Video

Just relax - sunset

Just relax - sunset

Aquarium

Aquarium

Just relax - sunrise

Just relax - sunrise

Just relax - boat on the beach

Just relax - boat on the beach

Mood lounge

Mood lounge

Virtualgym

Virtualgym

Zprávy & Info

Euronews

Euronews

Aljazeera

Aljazeera

Aljazeera

Deutsche Welle

Životní styl

Rotten tomatoes

Flickr

Google maps

Deezer

Hry

Hangman

Hangman

Pirate commander

Pirate commander

Gtc

Gtc

Candyboost

Candyboost

Animal match

Animal match

World poker tour

World poker tour

Slingo classic

Slingo classic

Solitaire classic

Solitaire classic

Space moodies

Space moodies

Mahjongg

Mahjongg

Amezing mac

Amezing mac

Chainz 2

Chainz 2

Jaké další změny Vám aktualizace přinese?

 • Možnost nastavení časové osy TV průvodce (sekce Nastavení – Vlastnosti – Časová osa TV průvodce)
 • Možnost nastavení automatického vypnutí HD Mediaboxu po stisknutí tlačítka SLEEP na Vašem ovladači 
 • Menší grafické úpravy uživatelského rozhraní
 • Lepší čitelnost informací k právě vysílanému pořadu u HD Mediaboxů propojených přes SCART
 • Přidání sekce s nejčastěji kladenými dotazy k Horizon HD Mediaboxu a ovládání uživatelského rozhraní (sekce Nastavení – Podpora – Často kladené dotazy)