HD DVR Mediabox

Modem s Wi-Fi routerem, set-top box a možnost připojení telefonu dohromady v jednom zařízení.

Od 1. 1. 2020 jsme ukončili distribuci HD DVR Mediaboxu do pronájmu, technické informace a dokumenty ke stažení pro stávající zákazníky však zůstávají v platnosti.

  • Možnost kombinovaného provozu služeb snižuje spotřebu elektrické energie a počet kabelů v domácnosti.
  • Můžete nahrávat až 3 pořady současně, zatímco budete sledovat aktuálně vysílaný pořad.
  • Funkce Time-Shift automaticky zaznamenává až hodinu sledovaného pořadu zpětně, s její pomocí můžete přeskakovat reklamy nebo si znovu vychutnat dramatické okamžiky živého vysílání.
  • Prostřednictvím služby vzdáleného nahrávání v online televizi Horizon Go můžete plánovat záznamy budoucích pořadů skrze mobilní aplikaci nebo web www.horizon.tv odkudkoli a v pohodlí domova si je později přehrávat přímo ze set-top boxu.

Technická specifikace

HD DVR Mediabox DMC7002KLG je zařízení přizpůsobené zvláště pro domácí použití. Kombinuje v sobě kabelový modem s Wi-Fi routerem podporujícím pásma 2,4 a 5 GHz a set-top box s integrovaným hard diskem o kapacitě 500 GB (z toho 400 GB slouží pro nahrávání). Přístroj přijímá digitální vysílání v kompresních formátech MPEG2 (standardní rozlišení SD) a MPEG4 (vysoké rozlišení HD), výstupní rozlišení pak lze mimo automatický mód nastavit podle parametrů Vašeho televizoru (576p, 720p, 1080i a 1080p). K televizním přijímačům vybaveným pouze analogovým vstupem SCART je možné Mediabox připojit pomocí video výstupu SD OUT (Mini DIN, 10 pin) za pomocí redukce SCART-DIN, která se k zařízení nedodává (nutno přiobjednat). Přístroj je dále vybaven vstupem pro připojení jedné telefonní linky pro provoz služby UPC Telefon. Ostatní technické informace a doporučení naleznete v našem online rádci v sekci Obecné informace o zařízení.

 

Rozměry zařízení (mm): šířka 251  |  výška 78  |  hloubka 242

Zadní strana s porty:

Ovladač:

Často kladené otázky

Co potřebuji pro příjem programů v HD kvalitě?

Pro dokonalý divácký zážitek s kabelovou UPC Televizí v HD rozlišení potřebujete HD set-top box, který lze objednat k variantám kabelové televize Klasik, Komfort a Komplet, a vhodný přijímač (HD projektor, plazmový, LCD – LED či OLED televizor nebo monitor s označením rozlišení alespoň „HD Ready“).

 

Samotné tvrzení výrobce, že TV přijímač je HD ready, ještě nezaručuje kvalitní příjem a vysílání. Důležitou podmínkou je rozlišení obrazu, většinou udávané jako počet řádků (ideálně alespoň 756 řádků), a vhodná úhlopříčka volená podle vzdálenosti od pozorovatele. Televizory nebo jiné zobrazovací přijímače bývají označovány těmito logy:

 

Dobrý dojem z vysílání ovšem nevytváří zdaleka jen špičkový obraz, ale také kvalitní zvuk. Zabudované reproduktory televizoru (monitoru) bývají i u relativně drahých modelů výraznou vadou na kráse, nejsou totiž obyčejně schopné věrohodně podat zejména hluboké a střední tóny. Během reprodukce se mohou občas ozývat nepříjemné plastové rezonance z vibrací nebo jiné falešné prvky, které mohou pokazit dojem z akčního filmu, záznamu koncertu nebo mluveného slova. Kvalitnější podání zvuku získáte vzájemným propojením HD Mediaboxu a vlastního zesilovače s reprosoustavami nebo domácím kinem pomocí optického kabelu TOSLINK (není součástí dodávky).

Jaký je rozdíl mezi HD Mediaboxem a HD DVR Mediaboxem?

Klíčové vlastnosti mediaboxu
HD mediabox
HD DVR mediabox
 
 
 
Programový průvodce EPG
Ano
Ano
 
 
 
Videotéka
Ano
Ano
 
 
 
Zpětné zhlédnutí
Ano
Ano
 
 
 
Zabudované úložiště pro nahrávky
Ne
Ano
 
 
 
Hledat
Ano
Ano
 
 
 
Nahrávání více pořadů najednou
Ne
Ano
 
 
 
Funkce Pauza TV
Ano
Ano
 
 
 
Doporučené pořady/filmy
Ne
Ano
 
 
 
Související pořady
Ne
Ano
 
 
 
Rodičovský zámek
Ano
Ano
 
 
 
Nastavení připomínky k pořadu
Ano
Ano
 
 
 
Aplikace
Ano
Ano
 

Jak mohu set-top box nainstalovat?

Ať už zařízení měníte, nebo si objednáváte novou službu digitální televize, poskytujeme k HD DVR Mediaboxu asistovanou instalaci zdarma, procesem zapojení a spuštění zařízení Vás tak provede náš pověřený technik bezplatně. Pokud byste se přesto potřebovali k instalaci později sami vrátit nebo si ji provést celou svépomocí, najdete v balení se set-top boxem přiloženou samoinstalační příručku.

Jak funguje nahrávání u HD DVR Mediaboxu?

Plánování záznamů můžete provádět až týden předem pomocí programového průvodce (EPG) přímo na set-top boxu nebo vzdáleně pomocí aplikace či online TV Horizon Go, přitom lze na tentýž čas naplánovat až 4 nahrávky, které se budou ukládat na zabudovaný pevný disk najednou. Pokud zrovna sledujete na HD DVR Mediaboxu živé vysílání, můžete pořizovat až 3 záznamy současně.

 

V menu set-top boxu je také možné upravovat čas před nahráváním i po něm tak, aby se záznam pořadu pořídil celý zvláště v případech, kdy se jeho začátek nebo konec může mimořádně posunout (sportovní zápasy, turnaje, živé přenosy, reklamní vstupy apod.). Seriály, které se vysílají pravidelně, můžete nahrávat po jednotlivých dílech nebo rovnou po celých sériích. Správu plánování opakovaných záznamů a mazání nahrávek jednotlivě nebo hromadně můžete provádět přímo v menu set-top boxu.

Kolik pořadů najednou můžu nahrávat?

Současně můžete nahrávat až 4 pořady z různých kanálů. Pokud zrovna sledujete televizi, můžete nastavit nahrávání až 3 pořadů zároveň.

Mohu si pořady nahrané na HD DVR Mediabox přehrát v jiném zařízení?

Záznam se z důvodu ochrany autorských práv nedá z pevného disku zařízení přenést a přehrát jinde, například na počítači nebo jiném zařízení.

Zůstanou mi nahrané pořady při výměně zařízení?

Při výměně zařízení není možné nahrávky zachovat ani zálohovat z důvodu ochrany autorských práv. To se týká i výměny za zařízení stejného typu.

Jaké aplikace můžu najít v televizi Horizon?

V menu Mediaboxu můžete vybírat z nabídky aplikací seřazených do sekcí podle oblasti zájmu. Do kategorie TV & Video jsme například zařadili i záznamy z TV Seznam nebo Daily Motion, pro přístup k aktuálnímu zpravodajství doporučujeme iDnes, CNN nebo jiné oblíbené, a pokud máte dlouhou chvíli, můžete si vybrat některou z instalovaných her. Aplikací je v nabídce dostatek, nechcete-li však objevovat novinky, do sekce Pro Vás jsme zařadili výběr těch nejpoužívanějších.

Nemám připojení k internetu nebo ho využívám od jiného poskytovatele, můžu používat službu UPC Televize a Horizon služby na HD DVR Mediaboxu?

Využívání služeb Horizon (Zpětné zhlédnutí, videotéka MyPrime, aplikace) včetně živého vysílání na tomto set-top boxu nevyžaduje samostatné připojení k internetu, všechny služby budou na zařízení k dispozici.

 

Tip: Vybavení HD DVR Mediaboxu je optimalizováno na kombinovaný provoz digitální televize a datových služeb UPC, doporučujeme Vám proto zvážit doobjednání UPC Internetu, získáte tak spolehlivé připojení s prémiovou rychlostí, a díky kombinaci produktů navíc výrazně ušetříte.

Mám doma několik televizních přijímačů, můžu využívat více HD DVR Mediaboxů?

V rámci jedné smlouvy (domácnosti) lze instalovat pouze jeden HD DVR Mediabox, bližší informace o možných kombinacích při více televizorech se můžete dočíst v našem rádci v sekci Obecné informace k zařízení.

Co znamená funkce Hledat?

Díky možnosti vyhledávání v menu set-top boxu po zadání klíčového slova pomocí specializované klávesnice na rubu dálkového ovladače zařízení prohledá všechny související názvy mezi pořady, filmy a seriály ve videotéce MyPrime i v programovém průvodci a zobrazí seznam všech souvisejících položek. Nemusíte složitě listovat v EPG, jednoduše zvolíte odpovídající pořad podle výsledků chytrého vyhledávání.

Co znamená položka Další podobné?

Pomocí této volby můžete zobrazit seznam pořadů s podobným zaměřením, jestliže během vysílání nebo procházení programového průvodce narazíte na něco zajímavého, můžete snadno získat přehled o ostatních pořadech na související téma a případně si je nahrát nebo přehrát, jsou-li k dispozici.

Co znamená Doporučené filmy?

Položku Doporučené najdete v hlavní nabídce set-top boxu. Funkce slouží k zobrazení doporučených titulů z videotéky MyPrime určených přímo pro Vás podle toho, jaké filmy nebo seriály jste v posledních 90 dnech sledovali. Pokud chcete tuto možnost využít, je třeba v nastavení Mediaboxu potvrdit souhlas s personalizací, která zajišťuje zobrazování nabídky souvisejících titulů podle Vašich preferencí.

 

Technická Podpora

V případě jakýchkoliv dotazů, technických potíží nebo poruchy zařízení využijte našeho online průvodce. Rady a tipy pro HD DVR Mediabox uvádíme jak v sekci televizní, tak internetové, záleží tedy, jaké oblasti se řešená otázka týká.

 

Pokud v něm přesto odpověď nenaleznete, můžete kontaktovat také naše Klientské centrum.

 

Podrobný uživatelský manuál najdete v sekci Dokumenty.