HD Mediabox

HD Mediabox – set-top box pro Vaše oblíbené programy v HD kvalitě

Pronájem HD Mediaboxu je u všech tarifů již v ceně, stačí si jen vybrat ten správný tarif.

Spojte si HD Mediabox s modemem a využívejte všechny funkce interaktivní televize.

 • Set top box s názvem HD Mediabox nabízí dokonalý divácký prožitek. Malý a kompaktní set top box zajistí příjem signálu ve vysokém rozlišení.
 • Díky HDMI vstupu tento set top box snadno připojíte k většině LCD a plazmových televizí.
 • Po připojení externího hard disku (není součástí balení) umožňuje set top box i nahrávání televizního vysílání.
 • Snadné připojení externí paměti pomocí USB poskytuje takřka neomezený prostor pro záznam vašich oblíbených pořadů.

Technická specifikace

Kaon KCF-SA700 přijímá digitální vysílání v kompresních formátech MPEG2 a MPEG4, přijímá tedy programy jak ve standardním (SD), tak vysokém rozlišení (HD).

 

V balení kromě samotného přijímače najdete:
 

 • kabel HDMI
 • zdroj
 • síťový kabel
 • dálkové ovládání + baterky
 • anténní kabel
 • návod k použití a rychlé instalaci

 

Rozměry zařízení (mm): šířka 190  |  výška 30  |  hloubka 140

Doporučené parametry externího disku:

 • Kapacita od 160 GB do maximálně 500 GB
 • Kompatibilita s USB 2.0
 • Doporučená rychlost nahrávání minimálně 30MB/s
 • Nedoporučujeme používat HDD s kapacitou vyšší než 500 GB z důvodu limitace napájení elektřinou
 • USB flash disky není doporučeno používat

Často kladené otázky

Co potřebuji pro příjem programů v HD kvalitě?

Pro dokonalý divácký zážitek s kabelovou UPC Televizí v HD rozlišení potřebujete HD set-top box, který lze objednat k variantám kabelové televize Klasik, Komfort a Komplet, a vhodný přijímač (HD projektor, plazmový, LCD – LED či OLED televizor nebo monitor s označením rozlišení alespoň „HD Ready“).

 

Samotné tvrzení výrobce, že TV přijímač je HD ready, ještě nezaručuje kvalitní příjem a vysílání. Důležitou podmínkou je rozlišení obrazu, většinou udávané jako počet řádků (ideálně alespoň 756 řádků), a vhodná úhlopříčka volená podle vzdálenosti od pozorovatele. Televizory nebo jiné zobrazovací přijímače bývají označovány těmito logy:

 

Dobrý dojem z vysílání ovšem nevytváří zdaleka jen špičkový obraz, ale také kvalitní zvuk. Zabudované reproduktory televizoru (monitoru) bývají i u relativně drahých modelů výraznou vadou na kráse, nejsou totiž obyčejně schopné věrohodně podat zejména hluboké a střední tóny. Během reprodukce se mohou občas ozývat nepříjemné plastové rezonance z vibrací nebo jiné falešné prvky, které mohou pokazit dojem z akčního filmu, záznamu koncertu nebo mluveného slova. Kvalitnější podání zvuku získáte vzájemným propojením HD Mediaboxu a vlastního zesilovače s reprosoustavami nebo domácím kinem pomocí optického kabelu TOSLINK (není součástí dodávky).

Jak mohu HD Mediabox nainstalovat?

 

Během telefonické, osobní nebo online objednávky si můžete vybrat mezi asistovanou instalací a výhodnější bezplatnou samoinstalací, kterou Vás provede přibalená jednoduchá samoinstalační příručka. V případě jakýchkoli technických potíží nás můžete kontaktovat, rádi Vám s celým procesem pomůžeme.

 

Pokud si přesto netroufáte zařízení samostatně zprovoznit, můžete zvolit variantu instalace s asistencí pověřeného technika, který zapojení a spuštění set-top boxu provede za Vaší účasti. Poplatek za tento úkon je jednorázový, řídí se platným Ceníkem služeb a odrazí se ve Vašem nejbližším vyúčtování.

Jak funguje nahrávání u HD boxu?

Pro pořizování záznamu nebo časový posun/pozastavení živého vysílání (tzv. Time-Shift) na HD Mediaboxu lze využít výhradně externí hard disk, který připojíte do USB portu na zadním panelu zařízení. Nahrávat lze aktuálně sledovaný pořad nebo naplánovat budoucí záznam pomocí programového průvodce (EPG). Po zapojení USB disku vyzve Mediabox uživatele k provedení jeho zformátování, které vymaže veškerá uložená data, proto je obzvlášť důležité dbát na předchozí zálohu obsahu nebo použití prázdného disku.

 

Upozornění: Po zapnutí set-top boxu dochází k soustavnému zápisu na USB zařízení pro správný provoz funkce Time-Shift, nepoužívejte USB „flash paměti“, nejsou pro takový typ provozu určeny, mohou způsobit výrazné snížení kvality vysílání v reálném čase, a proto nejsou HD Mediaboxem podporovány.

Jaké zařízení pro nahrávání na HD Mediaboxu mám zvolit?

Pro pořizování záznamu vysílání nebo časový posun/pozastavení živého vysílání (tzv. Time-Shift) lze využít výhradně externí USB hard disk.

 

Vhodné parametry externího hard disku k Mediaboxu:

 • kapacita 160 GB až 500 GB max. (disky větší kapacity mají vyšší napájecí nároky)
 • kompatibilita s USB 2.0
 • doporučená rychlost zápisu minimálně 30 MB/s
 • maximální proudové zatížení USB 0,5 A
 • alternativně lze použít běžné 2,5 nebo 3,5palcové interní HDD v samostatně napájeném USB boxu (dokovací stanici)
 •  

  Mohu si pořady nahrané na vlastní hard disk přehrát v počítači?

  Záznam se z důvodu ochrany autorských práv ukládá ve formátu nečitelném pro běžné operační systémy, na počítači proto nebude možné obsah přehrát.

  Zůstanou mi nahrané pořady při výměně zařízení?

  Při výměně zařízení není možné nahrávky zachovat z důvodu ochrany autorských práv. To se týká i výměny za zařízení stejného typu.

  Mohu jeden pořad nahrávat a druhý zároveň sledovat?

  HD Mediabox je vybaven jedním tunerem, současné nahrávání jednoho pořadu a sledování jiného není možné.

  Nemám připojení k internetu, můžu využívat službu UPC Televize na HD Mediaboxu?

  Základní funkce sledování živého vysílání je na HD Mediaboxu možná i bez internetového připojení. Abyste mohli využívat i zahrnuté služby zpětného zhlédnutí, popřípadě My Prime nebo aplikace, budete potřebovat UPC modem.

   

  Pokud modem ještě nemáte, kontaktujte nás, zajistíme Vám jeho doručení včetně případné asistované instalace.

   

  Tip: Doporučujeme Vám zvážit objednání UPC Internetu ke službě digitální kabelové televize, získáte tak spolehlivé připojení s prémiovou rychlostí, a díky kombinaci produktů navíc ušetříte.

  Můžu využít interaktivní Horizon služby v případě, že využívám internet od jiného poskytovatele?

  HD Mediabox můžete propojit i s modemem jiného poskytovatele internetového připojení, kvalitu interaktivních služeb Horizon (zpětné zhlédnutí, popřípadě My Prime nebo aplikace) však z principu garantovat nemůžeme. Další rady a tipy pro tento případ provozu set-top boxu uvádíme v našem novém online průvodci.

  Mám doma více televizí, můžu využívat několik HD Mediaboxů?

  Snažíme se uspokojit nároky i takových diváků, kteří mají více TV přijímačů v domácnosti, pronájem jednoho HD Mediaboxu je automaticky zahrnut v ceně služby UPC Televize, další si lze přiobjednat nebo zakoupit za cenu uvedenou v aktuálním Ceníku služeb. Bližší informace a doporučení pro způsob zapojení více HD Mediaboxů uvádíme v našem novém online průvodci.

   

  Technická Podpora

  V případě jakýchkoliv dotazů, technických potíží nebo poruchy zařízení využijte našeho podrobného rádce. Případně se obraťte na naše Klientské centrum.

   

  Podrobný uživatelský manuál najdete v sekci Dokumenty.